Laminate floor Harbor Oak 3570 - With V-groove - Click system
Not rated
Rating details
Laminate floor Harbor Oak 570 - With V-groove - Click system
Laminated floor. Timeless natural look and first-class quality.
With V groove
Size: 1380 x 244 mm
Thickness: 8 mm
LG class: 32 / AC5
1 package = 8 pieces together with a size of 2,694 m2
Made in Germany
Laminate floor Harbor Oak 3570 - With V-groove - Click system
Not rated
Rating details
Product detailed description
Laminate floor Harbor Oak 570 - With V-groove - Click system
ADVANTAGES
-
Abrasion-resistant
-
Antibacterial surface
-
Emission class E1
-
Robust
-
uv_light_resistant
underlayment
The floor with the click system. What to expect?
Additional parameters
| Category: | Archive and Clearance of Older Models |
|---|---|
| Warranty: | 20 years |
| Weight: | 5.95 kg |
| ? Colour range: | Brown, Dark |
| Material: | HDF |
| ? Usage: | Apartment / living room, kitchen, bedroom, hallway. |
| ? Dimensions: | 1380 x 244 mm |
| ? Montage: | Simple CLICK System |
| Collection: | EXQUISIT PLUS |
| ? resistance class: | AC4 |
| ? Thickness: | 8 mm |
| Usage Classification: | 32 |
| ? bevelled Edges: | Yes - V-groove |
| Warranty: | 2 years |
| The item has been sold out… | |
Product rating
Be the first who will post an article to this item!



