3 spôsoby, ako oživiť starú drevenú podlahu

Nudí vás vaša drevená podlaha, ktorá vám verne slúži už roky? Je pravda, že každý z nás sem-tam zatúži po zmene. Kvôli vynoveniu však nemusíte zákonite meniť podlahu za novú. Stačí jej pridať do plachiet nový vietor, ktorý ju ukáže v úplne inom svetle. Ak hľadáte spôsob, ako oživiť starú drevenú podlahu, prečítajte si naše 3 tipy, ktoré tento problém vyriešia. 

1. Prebrúsiť a prelakovať

Pokiaľ máte dočinenia s naozaj starou podlahou, ktorá potrebuje oživiť, riešením je prebrúsenie a prelakovanie. Vyberte si odtieň, ktorý zladíte so súčasným zariadením a okamžite uvidíte rozdiel. Tmavší olej alebo lak dokáže naozaj zázraky. Pokiaľ nechcete ísť do tmavých odtieňov - nemusíte. Aj vďaka naturálnym farbám docielite štýlový výsledok. 

2. Koberec

Podlaha je sama o sebe veľmi dôležitá, no jej efekt dotvára aj to, čo sa na podlahe nachádza. Zaujímavý koberec, napríklad v kontrastnej farbe, je zaujímavá voľba, ktorá podlahu zvýrazní.

K tmavým podlahám zvoľte svetlejší koberec. K svetlým sa, práve naopak, hodí koberec v tmavších farbách. Nemusíte sa držať iba kobercov z klasickej kobercovej látky. Do vašej obývacej izby, spálne alebo hosťovskej izby perfektne zapasuje napríklad kravia koža, ktorú nájdete v rôznych farebných prevedeniach. 

3. Nové podlahové lišty

Podlahové lišty dokážu naozaj divy. Tento, na prvý pohľad nie veľmi výrazný doplnok, nájdete v rôznych farbách a dekoroch. Vybrať si môžete podlahové lišty z dreva, ale aj z MDF alebo plastu. K podlahe hravo nakombinujete čisté biele alebo antracitové – tzv. bezdekorové lišty. 

Pokiaľ nechcete meniť celú podlahu, skúste vymeniť lišty. Pohrajte sa s farbami a vyberte si takú, ktorá dodá vašej miestnosti nový šmrnc. Momentálnym trendom sú biele lišty, ktoré sú vhodné do miestností s bielymi stenami. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie