3 spôsoby, ako oživiť starú drevenú podlahu

Nudí vás vaša drevená podlaha, ktorá vám verne slúži už roky? Je pravda, že každý z nás sem-tam zatúži po zmene. Kvôli vynoveniu však nemusíte zákonite meniť podlahu za novú. Stačí jej pridať do plachiet nový vietor, ktorý ju ukáže v úplne inom svetle. Ak hľadáte spôsob, ako oživiť starú drevenú podlahu, prečítajte si naše 3 tipy, ktoré tento problém vyriešia. 

1. Prebrúsiť a prelakovať

Pokiaľ máte dočinenia s naozaj starou podlahou, ktorá potrebuje oživiť, riešením je prebrúsenie a prelakovanie. Vyberte si odtieň, ktorý zladíte so súčasným zariadením a okamžite uvidíte rozdiel. Tmavší olej alebo lak dokáže naozaj zázraky. Pokiaľ nechcete ísť do tmavých odtieňov - nemusíte. Aj vďaka naturálnym farbám docielite štýlový výsledok. 

2. Koberec

Podlaha je sama o sebe veľmi dôležitá, no jej efekt dotvára aj to, čo sa na podlahe nachádza. Zaujímavý koberec, napríklad v kontrastnej farbe, je zaujímavá voľba, ktorá podlahu zvýrazní.

K tmavým podlahám zvoľte svetlejší koberec. K svetlým sa, práve naopak, hodí koberec v tmavších farbách. Nemusíte sa držať iba kobercov z klasickej kobercovej látky. Do vašej obývacej izby, spálne alebo hosťovskej izby perfektne zapasuje napríklad kravia koža, ktorú nájdete v rôznych farebných prevedeniach. 

3. Nové podlahové lišty

Podlahové lišty dokážu naozaj divy. Tento, na prvý pohľad nie veľmi výrazný doplnok, nájdete v rôznych farbách a dekoroch. Vybrať si môžete podlahové lišty z dreva, ale aj z MDF alebo plastu. K podlahe hravo nakombinujete čisté biele alebo antracitové – tzv. bezdekorové lišty. 

Pokiaľ nechcete meniť celú podlahu, skúste vymeniť lišty. Pohrajte sa s farbami a vyberte si takú, ktorá dodá vašej miestnosti nový šmrnc. Momentálnym trendom sú biele lišty, ktoré sú vhodné do miestností s bielymi stenami.