Vinylové podlahy - aké su jej nevýhody a oplatí sa použiť?

Vinylová podlaha sa stala populárnou voľbou medzi majiteľmi domov aj komerčných nehnuteľností kvôli svojej odolnosti a estetickým vlastnostiam. Avšak, ako pri každom produkte, aj vinylová podlaha má svoje nevýhody, ktoré by sme mali zvážiť predtým, než sa rozhodneme ju použiť. V tomto článku preskúmame výhody a nevýhody vinylovej podlahy a zvážime, či sa jej použitie oplatí.

 

1. Citlivosť na teplotu:

V extrémnych teplotných podmienkach môže vinylová podlaha začať expandovať alebo kontrahovať, čo môže viesť k deformáciám. Preto nie je ideálnou voľbou pre exteriérové použitie.

2. Nízka hodnota pre predaj nehnutelnosti:

Napriek svojej popularite medzi spotrebiteľmi niektorí realitní experti tvrdia, že vinylová podlaha nemá takú vysokú hodnotu pre predaj nehnutelnosti ako niektoré iné druhy podláh. Najväčšiu hodnotu pre budúci predaj nehnuteľnosti je použitie kvalitných drevených parkiet, ktoré vyžadujú pomerne vysokú vstupnú investíciu.

3. Škodlivé látky:

Pri výrobe vinylovej podlahy sa niekedy používajú chemikálie, ktoré môžu uvoľňovať plyny a látky do vzduchu, čo môže byť pre niektorých ľudí nežiaduce. Pri výbere vinylovej podlahy je preto vhodné zohľadniť hodnotenie výparu vnútorných emisií. V našej ponuke však nájdete vinylové podlahy, ktoré sú nezávadné a spĺňajú najvyššie kritéria emisných stupníc.

Výhody vinylovej podlahy

1. Odolnosť voči vlhkosti a vode:

Jedným z najväčších prínosov vinylových podláh je schopnosť odolávať vlhkosti a vode. Nemusíte sa tak obávať poškodenia vašej podlahy, čo z nej robí ideálnu voľbu nie len pre obývacie izby ale aj pre kuchyne, kúpeľne a priestory s vysokou vlhkosťou. 

2. Odolnosť voči poškodeniu:

Vinylová podlaha je známa svojou odolnosťou voči škrabancom, oteru a iným druhom poškodení. Vinylová podlaha bez problémov odolá aj zvieracím pazúrikom. Vysoká odolnosť vinylovej podlahy z nej robí praktickú voľbu do miest, kde sa ľudia často pohybujú, ako sú obývacie izby alebo kancelárie.

3. Jednoduchá inštalácia a údržba:

Vinylovú podlahu je relatívne jednoduché nainštalovať a udržiavať. Je dostupná v rôznych inštalačných formátoch, vrátane Click-systému (klikový systém) alebo samolepiacich dlaždíc, čo uľahčuje svojpomocnú inštaláciu aj pre tých, čo s niečim podobným nemajú skúsenosti.

4. Široký výber dizajnov:

K dispozícii je široký výber vzorov a farieb vinylovej podlahy, čo umožňuje ľuďom vybrať si podlahu, ktorá najlepšie vyhovuje ich vkusu a štýlu. Vinylové podlahy možno zakúpiť vo farbe dreva, kameňa alebo iných dekórov. 

Oplatí sa vinylovú podlahu použiť?

Odpoveď na túto otázku závisí od konkrétnych potrieb a preferencií každého jednotlivca. Ak hľadáte odolnú, esteticky príjemnú podlahu s nízkymi nákladmi na inštaláciu a údržbu, vinylová podlaha môže byť skvelou voľbou. Je však dôležité vziať do úvahy aj jej nevýhody a porovnať ich s inými typmi podláh, aby ste sa uistili, že je to pre vás tá správna voľba.

Celkovo je vinylová podlaha vynikajúcou alternatívou v mnohých situáciách a môže prispieť k vytvoreniu praktického a atraktívneho interiéru. Ak však stále váhate, neváhajte nás kontaktovať.