Ako vybrať koberec k vašej podlahe?

Hľadáte vhodný koberec k vašej podlahe? Poďme sa pozrieť na to, ako správne zladiť koberec a podlahu.

 

Koberce sú skvelým doplnkom do akejkoľvek miestnosti, ktorý dodá atmosfére vašej izby úplne nový rozmer. Sú praktické, štýlové a počas zimných mesiacov príjemne zahrejú chodidlá. Umiestniť ich môžete naozaj kdekoľvek – na chodbu, do spálne, do  detskej izby, do kuchyne alebo do obývacej izby. 

Vytvorenie kontrastu

Máte pocit, že vašej miestnosti chýba jeden dominantný kúsok? Vyberte si koberec, ktorý bude kontrastovať s podlahou. Ak máte napríklad svetlú drevenú podlahu, vyberte si asymetrický koberec v tmavom odtieni. Pokiaľ má zasa vaša podlaha tmavú farbu, zvoľte koberec v bielej, béžovej alebo krémovej. Pohrať sa môžete aj s teplotou odtieňov a kombinovať studené a teplé farby. 

 

Tón v tóne 

Vytvorte celok vďaka kobercu, ktorý bude farebne a teplotne ladiť s podlahou. Tento spôsob kombinovania sa hodí do miestností, ktoré potrebujú zjemniť a nachádza sa v nich väčšie množstvo výrazných prvkov. Využiť ho môžu aj milovníci minimalizmu a škandinávskeho štýlu. 

Koberec podľa materiálu podlahy

Vhodný koberec vyberiete aj na základe materiálu podlahy. Keramickú dlažbu môžete doplniť poriadne huňatým kobercom, vďaka čomu vytvoríte útulnejšiu atmosféru. K drevu sa zasa hodia koberce s kratším vlasom. 

 

Vzory 

Dajte si pozor aj na to, či je vaša podlaha so vzorom alebo bez vzoru. Mnoho typov keramickej dlažby má jemný alebo výraznejší vzor, ktorý sám o sebe nemusí byť vôbec nápadný. V kombinácii so vzorovým kobercom by však mohla pôsobiť príliš rušivo. Ak rozmýšľate nad miešaním dvoch vzorov, uistite sa, že sa nebudú spolu biť. 

Široký výber podláh z našej ponuky

Ak ste ešte o krôčik pred výberom koberca a hľadáte vhodný typ podlahy, vyberte si z našej ponuky. V našom produktovom portfóliu nájdete široký výber laminátových podláh, vinylových podláh a drevených podláh. Nechýbajú ani doplnky k podlahám, vďaka ktorým bude vaša podlaha vyzerať ešte lepšie a bude maximálne chránená pred poškodením. Pokiaľ máte záujem o vzorky, navštívte náš showroom v Bratislave v Golden City na Starej Vajnorskej a my vám ochotne poradíme a pomôžeme s výberom.