Ako spoznať kvalitnú keramickú dlažbu?

Pri výbere keramickej dlažby do interiéru alebo exteriéru je kvalita na prvom mieste. V ponuke od predajcov nájdete rôzne dekory, veľkosti a značky, a orientovať sa v takom širokom portfóliu môže byť niekedy poriadna fuška. Ako teda zistíte, že dlažba, ktorú ste si vybrali je naozaj kvalitná? 

 

Každá kvalitná keramická dlažba by mala spĺňať nasledujúce body: 

1. Správna veľkosť

Kvalitne vyrobené keramické dlaždice sa od seba neodlišujú veľkosťou. Nemôže sa stať, že v balení nájdete krivé alebo väčšie, prípadne menšie dlaždice. Balenie obsahuje iba tie kúsky, ktoré majú rovnaké rozmery. V prípade, že by ste chceli uložiť keramické dlaždice rôznych rozmerov, pokládka by bola veľmi náročná, v mnohých prípadoch až nemožná. 

2. Pekný dizajn alebo dekor

Kvalitnú keramickú dlažbu spoznáte už na prvý pohľad. Dekor alebo dizajn je pekný, prepracovaný a nenachádzajú sa na ňom žiadne nedostatky. Ak si napríklad vyberiete keramickú dlažbu s dreveným dekorom, povrch naozaj na pohľad pripomína reálne drevo. Ak sa rozhodnete pre kamenný dizajn, dekor vás musí rovnako zaujať. 

3. Protišmykovosť 

Protišmykovosť je dôležitá nielen pri výbere keramickej dlažby do exteriéru. Rovnako podstatný je aj interiér. Špeciálne vtedy, ak zvažujete dlažbu do kúpeľne alebo kuchyne. Neustála vlhkosť a voda by totiž mohli veľmi rýchlo spôsobiť nepríjemnú nehodu. 

4. Odolnosť voči poškodeniam 

Tak, ako aj iný typ podlahy, aj keramická dlažba musí byť maximálne odolná voči poškodeniam. Stupeň odolnosti označuje tzv. oderuvzdornosť, ktorá býva spravidla označená písmenami a číslami od PEI 1 až po PEI 5. V praxi platí, že čím väčšie číslo sa za “PEI” nachádza, tým je dlažba odolnejšia. 

Náš tip: 

Kupujúci často okamžite siahajú po drahších kúskoch, a to v domienke, že im vyššia cena zaručí vyššiu kvalitu. Predražená keramická dlažba však automaticky neznamená dlhú životnosť. V našej ponuke nájdete keramickú dlažbu vyššej kvality, ktorá vás poteší cenou dostupnou pre každého.