Ako sa starať o vinylovú podlahu

Máte vo svojej kúpeľni alebo kuchyni vinylovú podlahu? Prečítajte si, ako sa o ňu správne starať tak, aby vám vydržala čo najdlhšie.

Tak, ako o každú iu časť domu, aj o podlahu sa treba pravidelne starať. Materiály ako vinyl, laminát, drevo či dlažba sú síce maximálne odolné, no nič nevydrží večne. Pri správnej starostlivosti to však môže vydržať veľmi, naozaj veľmi dlho.

Ako na starostlivosť o vinylovú podlahu? Pripravili sme pre vás pár tipov, ktoré určite ocenia všetci vlastníci vinylu.

  1. Správny prípravok na zašpinenú podlahu

Tak, ako pri iných typoch podláh, aj v prípade vinylu je kľúčovým faktorom výber správneho prípravku. Pokiaľ sa chystáte na čistenie alebo každodenné pretieranie, vyberte si taký prostriedok, ktorý je špeciálne určený na PVC alebo vinylové podlahy.

  1. Čo ak je podlaha čistá?

V prípade, že je podlaha čistá a nenachádzajú sa na nej zaschnuté alebo mastné škvrny, prebehnite ju metlou alebo vysávačom bez použitia čistiaceho prostriedku.

572_stallion-oak-b-0fcc0b769a64dd61--1

  1. Hĺbkové čistenie

Okrem pravidelného denného čistenia je dobré raz za určitý čas prevádzať hĺbkové čistenie vinylovej podlahy. Odporúčaná doba je približne 15 mesiacov. Na túto činnosť sú takisto určené špeciálne prostriedky, ktorými napríklad odstránite povlak po bežných čistiacich prostriedkoch.