TOP 3 tipy, ktoré predĺžia životnosť vašej laminátovej podlahy

Laminátová podlaha je jednou z najkvalitnejších typov podláh, ktoré nájdete na trhu. Vďaka jej skvelým vlastnostiam je vhodná takmer do každej miestnosti. Pokiaľ si vyberiete vodeodolnú laminátovú podlahu, môžete ju umiestniť aj do kuchyne. 

 

Aj napriek tomu, že je laminátová podlaha maximálne kvalitná, jej životnosť môžete predĺžiť. Nasledujúce 3 tipy vám zaručia, že vám vaša podlaha vydrží roky. 

 

Pred výberom

Prvý tip je pre tých, ktorí sa na kúpu laminátovej podlahy ešte len chystajú. Pri výbere podlahy si dajte záležať na kvalite. Nesiahnite automaticky po najlacnejšej alternatíve a pokiaľ máte na kúpu podlahy stanovený trocha vyšší rozpočet, urobte si prieskum. Vyberte si laminátovú podlahu s hrúbkou minimálne 8 mm a dbajte aj na to, aby trieda záťaže bola vyššia. Na záver si nezabudnite naštudovať informácie o vlastnostiach podlahy a o tom, kde je vhodné ju použiť. 

Počas pokládky


Druhý tip využijete počas pokládky laminátovej podlahy. Dajte si načas a poriadne vyčistite povrch a odstráňte nerovnosti. Položte podložku pod laminátovú podlahu a začnite s inštaláciou podľa návodu. Ak si na inštaláciu netrúfate, prenechajte túto prácu na odborníkov. Podlaha je investícia do budúcna a je dôležité, aby bola správne položená. 

Po položení podlahy


Po inštalácii podlahy začína pravidelná údržba. Podlahu každý deň čistite – pretierajte handrou, mopom a zametajte alebo vysávajte. Pre zvýšenie ochrany môžete použiť aj špeciálny ochranný prostriedok. Pokiaľ prenášate ťažšie kusy nábytku, neťahajte ho po podlahe. Ak sa vám podlaha či jej spoje náhodou poškodia, s opravou nečakajte. Aj malé poškodenie by mohlo prerásť do poriadneho problému. 


Kvalitná laminátová podlaha z našej ponuky


Pokiaľ hľadáte kvalitnú laminátovú ponuku, pozrite si našu ponuku. V produktovokm portfóliu nájdete rôzne hrúbky a dekory, z ktorých si zaručene vyberiete. Navštívte náš showroom v Bratislave v Golden City a my vám ochotne ukážeme vzorky a poradíme pri výbere.