Aké odtiene laminátovej podlahy sú túto sezónu IN?

Aké odtiene laminátovej podlahy sú túto sezónu IN?

 

 

 

Neviete, ako si poradiť s výberom laminátovej podlahy? Prečítajte si, aké odtiene sú momentálne IN.

 magic_floors_clanok_odtiene_laminatu

Vybrať si správnu laminátovú podlahu nie je len tak. Široká ponuka dekorov a rôznych odtieňov je na jednej strane skvelá, no pri výbere nastáva jeden veľký problém - neviete sa rozhodnúť. Aké odtiene sú túto sezónu trendy a ako ich správne nakombinovať?

 

Tmavá hnedá

Tmavšie odtiene laminátovej podlahy pôsobia luxusne a elegantne. Pridajú priestoru vážnosť a hĺbku. Zladiť ich môžete so svetlejším drevom, ale takisto aj s bielou, zelenou, sivou alebo výraznejšími farbami. Pri výbere tmavého zariadenia však postupujte opatrne. Pridajte výraznejšie doplnky, napríklad v modrej, zlatej alebo červenej farbe. Predídete tak tomu, že bude izba pôsobiť príliš smutne.

Absolútna hnedá

Klasické odtiene hnedej stoja uprostred medzi svetlými a tmavými farbami. Ich výhodou je jednoduchá kombinovateľnosť. Je úplne jedno, či sa rozhodnete pre tmavšie alebo svetlejšie odtiene, v oboch prípadoch to bude trefa do čierneho. Zladiť môžete aj rôzne intenzity hnedej, vďaka čomu docielite naturálny vzhľad.

Magická sivá

Sivé odtiene laminátovej podlahy vytvoria vo vašej izbe mesačný svit, a to počas celého dňa. Vyniknú v kombinácii s klasickým nábytkom, ktorému pridajú moderný nádych. Zladiť ich môžete aj s industriálnym štýlom. Ak máte pocit, že vaša izba pôsobí príliš chladne, pridajte zariadenie a doplnky v teplých farbách, ako sú napríklad zlatá, žltá, červená, fialová alebo ružová.

Jemná svetlohnedá

Bledšie odtiene hnedej priestor rozšíria a presvetlia. Vďaka tomu, že pôsobia maximálne nerušivo ich môžete skombinovať s akýmkoľvek typom nábytku. Rozumejú si s moderným zariadením, ale aj s vidieckym alebo luxusným štýlom.

 

Rada na záver: Nebojte sa výraznejších farebných kombinácií, ani odvážnejších prevedení. Už jeden dominantný prvok v miestnosti, napríklad koberec, dokáže vyzdvihnúť dekor podlahy a premeniť ju na umelecké dielo.