Ako ukončiť plávajúcu podlahu pri dverách?

Výmena alebo položenie novej podlahy nie je iba o výbere správneho materiálu a dekoru. Po položení plávajúcej podlahy musíte myslieť aj na detaily, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru miestnosti. Jedným z problémov, s ktorými sa stretnete po inštalácii podlahy je ukončenie pri dverách. 

Riešenie je však veľmi jednoduché. Podlahu pri dverách ukončíte za pomoci ukončovacej lišty. V ponuke nájdete rôzne typy a prevedenia, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám. Ako si teda správne vybrať? 

 

Čo je to ukončovacia lišta? 

Ukončovacia lišta vytvára prepojenie medzi plochami. Vďaka nej vytvoríte prirodzený prechod, zakryjete štrbinu medzi dverami a podlahov a zabránite možnému poškodeniu. Na výber máte širokú škálu farieb a materiálov. 

Medzi výhody ukončovacej lišty teda radíme: 

  • široký výber farieb 
  • viacero materiálov
  • množstvo zaujímavých dizajnov
  • dostupná cena 
  • jednoduchá inštalácia 
  • nenáročná údržba
  • pomerne dlhá životnosťMateriál ukončovacej lišty 

V bežných obchodoch, ktoré sú špecializované na podlahové krytiny nájdete zvyčajne tieto ukončovacie lišty: 

 

Plastová ukončovacia lišta – je to najlacnejšia alternatíva. Nízka cena však prináša iba priemernú kvalitu – lišta sa môže rýchlejšie opotrebovať. Veľký výber farieb a dizajnov.

 

Hliníková ukončovacia lišta – kvalitnejšia voľba. Cena je oproti plastovým lištám mierne vyššia, no životnosť je vyššia. Výber farieb je obmedzený na pár základných. 

 

Nerezová ukončovacia lišta – vysokokvalitné riešenie ukončenia podlahy. Cena je vyššia, no kvalita je bezkonkurenčná. Využiť ju môžete aj v náročnejších komerčných priestoroch.

 

Mosadzná ukončovacia lišta – kvalitnejšie riešenie za dobrú cenu. V ponuke však zvyčajne nenájdete rôzne farebné prevedenia. 

K akým typom podláh sú ukončovacie profily vhodné? 

Ukončovacie profily perfektne zapasujú k akémukoľvek typu plávajúcej podlahy. V našej ponuke nájdete široký výber laminátových a vinylových podláh, ktoré perfektne zapasujú do akéhokoľvek interiéru. Siahnite po svetlých alebo tmavých odtieňoch a vytvorte si zo svojej izby skutočne dizajnový priestor.