Na čo si dávať pozor pri výbere laminátovej podlahy? Všetko o lamináte.

Pri výbere laminátovej podlahy si treba dávať pozor najmä na tieto veci: laminat

1. Aká je správna hrúbka laminátovej podlahy? 

Štandartne sa do domácnosti používa hrúbka 7-8 mm a hrúbka 10-12 mm sa zvykne používať skôr v komerčných priestoroch, kde je väčší nárok na kvalitu podlahy a kde máme zvýšený pohyb po podlahe a nápor ňu.

 

2. Aká je vhodná trieda oderu podlahy?

Trieda oderu sa značí AC1, AC2, AC3, AC4 a AC5. Čím vyššie číslo, tým je vyššia kvalita oderu podlahy. V našej ponuke nájdete iba tie najlepšie a síce. AC4 - vhodná pre všetky domácnosti a malé kancelárie a AC5 - vhodná pre domácnosti, veľké kancelárie, podniky, obchody a podobne.

 

3. Aká je vhodná trieda záťaže podlahy?

Trieda záťaže sa udáva v číslach 31 (zvládne nižšiu záťaž) - 35 (zvládne vyššiu záťaž).

V našej ponuke nájdete triedu záťaže 32 a 33, obidve sú vhodné do domácností, obchodných priestorov, kancelárií miestností so zvýšeným nárokom na záťaž podlahy.

 

4. Spôsob, inštalácie podlahy?

Všetky laminátove podlahy v našej ponuke sa inštalujú veľmi jednoducho. Zvolíte si vhodný podklad podľa toho, aké máte nároky na odhlučnenie a kvalitu a na tento podklad sa rovno pokladá podlaha. Naše podlahy do seba pasujú jednoduchým "click systémom" a bez lepenia, stačí ich do seba iba zasunúť.

 

 

5. Z čoho je laminátová podlaha vyrobená? 

Všetky naše laminátové podlahy sú vyrobené z MDF dosiek ( medium density fibreboard) v preklade sú to dosky s veľmi jemnou homogénnou štruktúrou a hodia sa výrobu nábytku a podláh. Viac informácií o MDF doskách nájdete v samostatnom článku v našich návodoch.