Na čo si dávať pozor pri výbere laminátovej podlahy? Všetko o lamináte.

Pri výbere laminátovej podlahy si treba dávať pozor najmä na tieto veci: laminat

1. Aká je správna hrúbka laminátovej podlahy? 

Štandartne sa do domácnosti používa hrúbka 7-8 mm a hrúbka 10-12 mm sa zvykne používať skôr v komerčných priestoroch, kde je väčší nárok na kvalitu podlahy a kde máme zvýšený pohyb po podlahe a nápor ňu.

 

2. Aká je vhodná trieda oderu podlahy?

Trieda oderu sa značí AC1, AC2, AC3, AC4 a AC5. Čím vyššie číslo, tým je vyššia kvalita oderu podlahy. V našej ponuke nájdete iba tie najlepšie a síce. AC4 - vhodná pre všetky domácnosti a malé kancelárie a AC5 - vhodná pre domácnosti, veľké kancelárie, podniky, obchody a podobne.

 

3. Aká je vhodná trieda záťaže podlahy?

Trieda záťaže sa udáva v číslach 31 (zvládne nižšiu záťaž) - 35 (zvládne vyššiu záťaž).

V našej ponuke nájdete triedu záťaže 32 a 33, obidve sú vhodné do domácností, obchodných priestorov, kancelárií miestností so zvýšeným nárokom na záťaž podlahy.

 

4. Spôsob, inštalácie podlahy?

Všetky laminátove podlahy v našej ponuke sa inštalujú veľmi jednoducho. Zvolíte si vhodný podklad podľa toho, aké máte nároky na odhlučnenie a kvalitu a na tento podklad sa rovno pokladá podlaha. Naše podlahy do seba pasujú jednoduchým "click systémom" a bez lepenia, stačí ich do seba iba zasunúť.

 

 

5. Z čoho je laminátová podlaha vyrobená? 

Všetky naše laminátové podlahy sú vyrobené z MDF dosiek ( medium density fibreboard) v preklade sú to dosky s veľmi jemnou homogénnou štruktúrou a hodia sa výrobu nábytku a podláh. Viac informácií o MDF doskách nájdete v samostatnom článku v našich návodoch. 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie