Ako sa starať o exteriérovú dlažbu počas zimy?

Zima je síce obľúbeným ročným obdobím, no mnohé veci komplikuje. Sneh, mráz a nízke teploty vplývajú aj na našu vonkajšiu dlažbu, ktorá si v tomto čase vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ako udržiavať keramickú dlažbu počas zimy?

Prečítajte si naše 4 tipy, ktoré vám starostlivosť o exteriérovú keramickú dlažbu uľahčia. Predĺžite jej životnosť a zaručíte, že ostane rovnako pekná aj nasledujúcu sezónu.

  1. Uistite sa, že máte mrazuvzdornú dlažbu

Možno si pri kúpe novej dlažby poviete, že tento rok naozaj mrznúť nebude. Zimy sú síce miernejšie ako kedysi, no nikto z nás nevie na 100% predvídať počasie. Okrem toho, stačí jeden chladnejší deň s mínusovými teplotami a vaša dlažba to zaručene pocíti. Pred výberom dlažby sa teda vždy uistite, že je odolná voči mrazu. Inak by mohla popraskať a rýchlo sa poškodiť.

pexels-jill-wellington-259583

  1. Dlažbu pravidelne odhŕňajte

So snehom si poradíte raz-dva, a to jednoduchým odhŕňaním. Keď sa na dlažbe vytvorí väčšia vrstva snehu, vytiahnite snežnú lopatu. Uľahčíte si prechod a zabránite tomu, aby sneh na dlažbe namrzol.

  1. Námrazu neosekávajte

Pokiaľ sa na vašej dlažbe vytvorila námraza, určite ju neosekávajte. Sekaním ľadu by ste mohli dlažbu trvalo poškodiť. Namiesto toho použite rozmrazovaciu soľ, vďaka ktorej sa na dlažbe nebude šmýkať.

pexels-kelly-lacy-3736487

  1. Nepoužívajte agresívne chemikálie

Na keramickú dlažbu v žiadnom prípade nepoužívajte agresívne prostriedky a chemikálie. Dlažba by mohla pod ich vplyvom zmeniť farbu. Ak si však s nejakými nečistotami neviete rady a chcete použiť silnejší prípravok, odskúšajte ho najskôr na malom kúsku.