Do ktorých miestností je vhodná drevená podlaha?

Drevo je jedno z najkrajších materiálov, ktorý môže zdobiť vašu podlahu. Nezameniteľný dizajn sa kombinuje s jednoduchosťou a naturálnosťou a aj v strede veľkomesta budete mať pocit, že sa nachádzate veľmi blízko prírody. 

Medzi najväčšie výhody dreva patrí: 

  • pevnosť
  • maximálna odolnosť
  • dlhá životnosť
  • široký výber farieb a dizajnov
  • jedinečné kresby dreva

Do akých miestností môžete drevo umiestniť? Poďme sa pozrieť, ktoré izby sú najviac vyhovujúce. 

1. Drevo do vlhkých priestorov

Pokiaľ hľadáte drevo do náročnejších izieb, ako napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, vyberte si drevené podlahy, ktoré sú vodeodolné. V kuchyni a kúpeľni je totiž veľké riziko kontaktu s vodou. V kúpeľni sa zdržuje vlhkosť a často sa stáva, že sa na podlahu dostane voda z vane, umývadla alebo práčky. V kuchyni sa zasa môže stať, že vám vytečie umývačka alebo pretečie umývadlo. Ak preferujete drevený dekor a nechcete sa strachovať o “vodné katastrofy”, siahnite napríklad po vinylovej podlahe alebo vodeodolnom lamináte

2. Drevo do obývacej izby a spálne 

Drevené podlahy sú vhodné do miestností s vyšším zaťažením. V obývacej izbe, spálni alebo detskej izbe trávite množstvo času každý deň, a tenšie a menej odolné podlahy by sa mohli veľmi rýchlo opotrebovať. Drevo však medzi tieto materiály nepatrí. Či už masívne, 2-vrstvové alebo 3-vrstvové – drevené podlahy sú rozhodne jednými z najodolnejších.

3. Drevo do chodby alebo hosťovskej izby

Podlahy z dreva môžete rovnako umiestniť aj do ostatných izieb, v ktorých nevzniká také veľké zaťaženie. Perfektne vyniknú aj vo vašej chodbe, šatníku alebo hosťovskej izbe. V kombinácii s minimalistickým, vintage, moderným, ale aj extravagantným nábytkom budú vyzerať naozaj dokonale.