Výber laminátovej podlahy do izieb s väčším zaťažením

Laminátová podlaha je skvelým riešením do komerčných priestorov, ale aj domácností, kde sa teší každodennému využitie. Je nielen pekná a štýlová, ale aj funkčná. Okamžite dodá izbe potrebnú atmosféru a pri správnej starostlivosti vám vydrží celé roky. 

 

Starostlivosť však nie je to jediné, vďaka čomu vydrží vaša laminátová podlaha čo najdlhšie. Celý proces začína už pri výbere podlahy, ktorá musí byť pevná a kvalitná. Špeciálne vtedy, keď vyberáte podlahu do náročnejších miestností, kde sa často zdržuje viac ľudí. 

Izby s väčším zaťažením – ktoré sú to? 

 

Ako sme už písali vyššie, medzi izby s väčším zaťažením ráatame miestnosti, kde sa každý deň zdržuje väčšie množstvo ľudí. Medzi takéto izby patrí napríklad kuchyňa, obývacia izba alebo chodba. Každý deň sa tam stretne celá rodina, prijímate v nej návštevy alebo ňou denno-denne prejdete niekoľkokrát. Takéto miestnosti podliehajú väčšej záťaži a sú náchylnejšie na poškodenie. 

 

Ako vybrať vhodnú laminátovú podlahu? 

 

Medzi vhodné lamináty patria podlahy s vyššou hrúbkou. Odporúčame vybrať laminátové podlahy s hrúbkou minimálne 8 mm. Ideálne sú aj 10 mm podlahy, 11 mm podlahy alebo 12 mm podlahy. Laminát s hrúbkou 6 mm je vhodnejší do menej náročných izieb, ako napríklad detská izba alebo spálňa. 

 

Dôležitý je aj výber správnej podložky pod podlahu. Podložka vyrovná mierne nerovnosti, zlepšuje pocit pri chôdzi, tlmí hluk a predlžuje životnosť podlahy. v našej ponuke nájdete klasickú penovú podložku pod laminátové podlahy, ktorá nie je vhodná na podlahové kúrenie. Vybrať si môžete aj striebornú podložku pod podlahy alebo zlatú podložku pod podlahy. Obe sú vhodné na podlahové kúrenie a majú ochranu proti vlhkosti.

 

Nezabudnite ani na doplnky, medzi ktoré patrí podlahová lišta, doplnky k lištám a prechodové či schodové lišty. Takisto ochránia podlahu pred poškodením, dodajú jej unikátny vzhľad a zabránia, aby sa do medzier dostala voda alebo nečistoty. 

 

 

Laminátová podlaha z našej ponuky 


Vyberte si laminátovú podlahu z našej ponuky. V našom profuktovom portfóliu nájdete rôzne dizajny, farby, a takisto aj hrúbky, ktoré perfektne zapasujú do akejkoľvek izby. Vybrať si môžete aj doplnky alebo podložku. Ak potrebujete poradiť, náš tím odborníkov je vám k dispozícii.