Ako nakombinovať interiérové dvere s oknami?

Pri výbere dverí musíte myslieť na množstvo dôležitých faktorov. Rozhoduje materiál, úroveň bezpečnosti, izolácia, ale aj farba a dekor. A práve dizajn je podstatná vec, ktorá dotvorí atmosféru priestoru. Správne dvere ladia nielen s podlahou a zariadením, ale aj s oknami. Ako si teda správne vybrať? 

Pri kombinovaní dverí a okien môžete využiť nasledujúce tipy. Široký výber dverí nájdete aj v našej ponuke. Vyberte si interiérové dvere alebo vchodové dvere podľa svojich predstáv a dodajte vášmu domovu nádych štýlu a elegancie. 

 

Držte sa štýlu

Pri výbere okien a dverí sa držte štýlu, ktorý prevláda vo vašej miestnosti. Pokiaľ je zariadenie a podlaha v industriálnom prevedení, luxusné glam dvere a okenné dvere by pôsobili naozaj zvláštne. Prvky môžete, samozrejme, medzi sebou aj kombinovať, no nechajte prevládať jeden dominantný štýl. 

 

Biela ladí so všetkým 

Biele okná a dvere môžete nakombinovať prakticky s čímkoľvek. Perfektne zapasujú k rôznym štýlom a farebným prevedeniam. Vybrať si teda môžete okná a dvere v bielej farbe a zladiť ich tak so škandinávskym, provensalským, industriálnym, moderným, ale aj klasickým zariadením. Rovnako je to aj v prípade s kombinovaním dverí a okien s podlahou – v prípade bielej môžete zvoliť tmavšie, ale aj svetlejšie odtiene podlahy. 

 

Drevené dvere a okná

Okenné rámy a dvere v dekore dreva sú takisto perfektnou alternatívou, ktorá  je vhodná k akémukoľvek typu zariadenia. Snažte sa o to, aby boli dvere a okná v rovnakom odtieni. Kontrast by mohol pôsobiť menej harmonicky. Ak máte drevenú podlahu alebo podlahu s dekorom dreva, zvoľte o odtieň svetlejšie alebo tmavšie dreve a okná. V opačnom prípade by podlaha, dvere a okná splývali. 

 

Výraznejšie farebné kombinácie

Nebojte sa ani výrazných kombinácií a netradičných farieb. Červené, čierne, či antracitové dvere perfektne vyniknú s menej výraznými oknami a dodajú vašej miestnosti ten správny šmrnc.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie