Ako nakombinovať interiérové dvere s oknami?

Pri výbere dverí musíte myslieť na množstvo dôležitých faktorov. Rozhoduje materiál, úroveň bezpečnosti, izolácia, ale aj farba a dekor. A práve dizajn je podstatná vec, ktorá dotvorí atmosféru priestoru. Správne dvere ladia nielen s podlahou a zariadením, ale aj s oknami. Ako si teda správne vybrať? 

Pri kombinovaní dverí a okien môžete využiť nasledujúce tipy. Široký výber dverí nájdete aj v našej ponuke. Vyberte si interiérové dvere alebo vchodové dvere podľa svojich predstáv a dodajte vášmu domovu nádych štýlu a elegancie. 

 

Držte sa štýlu

Pri výbere okien a dverí sa držte štýlu, ktorý prevláda vo vašej miestnosti. Pokiaľ je zariadenie a podlaha v industriálnom prevedení, luxusné glam dvere a okenné dvere by pôsobili naozaj zvláštne. Prvky môžete, samozrejme, medzi sebou aj kombinovať, no nechajte prevládať jeden dominantný štýl. 

 

Biela ladí so všetkým 

Biele okná a dvere môžete nakombinovať prakticky s čímkoľvek. Perfektne zapasujú k rôznym štýlom a farebným prevedeniam. Vybrať si teda môžete okná a dvere v bielej farbe a zladiť ich tak so škandinávskym, provensalským, industriálnym, moderným, ale aj klasickým zariadením. Rovnako je to aj v prípade s kombinovaním dverí a okien s podlahou – v prípade bielej môžete zvoliť tmavšie, ale aj svetlejšie odtiene podlahy. 

 

Drevené dvere a okná

Okenné rámy a dvere v dekore dreva sú takisto perfektnou alternatívou, ktorá  je vhodná k akémukoľvek typu zariadenia. Snažte sa o to, aby boli dvere a okná v rovnakom odtieni. Kontrast by mohol pôsobiť menej harmonicky. Ak máte drevenú podlahu alebo podlahu s dekorom dreva, zvoľte o odtieň svetlejšie alebo tmavšie dreve a okná. V opačnom prípade by podlaha, dvere a okná splývali. 

 

Výraznejšie farebné kombinácie

Nebojte sa ani výrazných kombinácií a netradičných farieb. Červené, čierne, či antracitové dvere perfektne vyniknú s menej výraznými oknami a dodajú vašej miestnosti ten správny šmrnc.