Do ktorých miestností je vhodná vinylová podlaha?

Premýšľate nad vinylom? Prečítajte si, do akých miestností je najvhodnejší. Keď sa skĺbi štýlový dekor a skvelé vlastnosti vinylu, vznikne úžasná podlaha, ktorú si okamžite zamilujete. Vinyl má obrovské množstvo výhod, ktoré môžete využiť aj vo vašej domácnosti. Medzi najväčšie plusy vinylovej podlahy patrí: 

  • nenáročná inštalácia
  • 100% vodeodolnosť
  • clicková, ale aj lepená verzia
  • množstvo farieb a dekorov, ktoré imitujú napríklad drevo alebo kameň
  • príjemný materiál pri chôdzi
  • mäkkosť

Kam môžete vinyl umiestniť? Poďme sa pozrieť na to, do akých izieb sa hodí najviac. 

1. Čisté priestory s rovným povrchom 

Vinyl je mäkký materiál, ktorý spravidla nemá takú hrúbku, ako napríklad drevo alebo laminát. Je preto veľmi dôležité aby povrch, na ktorý ho budete ukladať bol maximálne rovný. Povrch musí byť, rovnako, aj úplne čistý a suchý. V prípade poškodenia povrchu by sa mohol poškodiť aj vinyl. Pokiaľ sa na ňom nachádzajú nerovnosti, je nutné ho vyrovnať náterom. 

 

2. Vinylová podlaha do kuchyne

Vinyl a kuchyňa si rozumejú veľmi dobre. Keďže sa jedná o 100% vodeodolný materiál, nemusíte sa mať okamžite na pozore ani v prípade väčšej nehody. Ak by sa na ňom nachádzala voda, nič sa mu nestane. 

 

3. Vinylová podlaha do kúpeľne

Ak zvažujete vinyl do kúpeľne, rozhodne dobre robíte. Vybrať si môžete vodeodolný vinyl s rôznou hrúbkou v drevenom alebo kamennom dekore. V kúpeľni tak okamžite získate imitáciu dreva alebo dlažby. 

 

 

4. Vinyl do ostatných miestností

Vinyl je vhodný do celého domu alebo bytu. Majte sa však na pozore, ak sa dostane do kontaktu s gumou. V takomto prípade by mohol zreagovať a vytvorili by sa na ňom šmuhy. Ak máte teda napríklad nábytok s gumovými nožičkami alebo sa po byte prechádzate v gumených podpätkoch, povrch vždy skontrolujte.