Poradíme vám, ako vybrať plávajúcu podlahu

Pokiaľ rozmýšľate nad kúpou alebo výmenou plávajúcej podlahy, určite ste sa už stretli s pojmom “plávajúca podlaha”. Toto označenie charakterizuje tie typy podlahy, ktoré nie sú k stene ani povrchu pripevnené žiadnym spôsobom. Skladajú sa s podobných plošných dielcov a sú inštalované plávajúcim spôsobom. 

Plávajúca podlaha je zložená z rôznych vrstiev. Vrchná vrstva je zvyčajne vyrobená z laminátu, dreva alebo vinylu. Plávajúcu podlahu teda nájdete v rôznych materiáloch a vašou úlohou je vybrať si ten správny. 

Drevené plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z dreva majú oproti lepeným množstvo výhod. Sú cenovo dostupnejšie a pokládka je naozaj jednoduchá. Vybrať si môžete s množstva farieb, dizajnov a dokonca povrchových úprav. Myslite však na to, že drevené podlahy vyzerajú nádherne, no potrebujú pravidelnú starostlivosť. 

Vinylové plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z vinylu sú veľmi častou voľbou do kuchýň alebo kúpeľní. Sú 100% vodeodolné, preto ich neporazí ani vlhkosť a rozliata voda. Oproti drevu sú chladnejšie, mäkšie a na dotyk mierne gumovejšie. Vybrať si môžete zo širokého množstva typov – od teplých drevených prevedení až po industriálne kamenisté dekory. V porovnaní s lepeným vinylom sa vyznačujú rýchlou a bezproblémovou pokládkou. Cena je však mierne vyššia. 

Laminátové plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z laminátu sú jedným z najpredávanejších typov podláh. Zákazníci si ich vyberajú najmä kvôli nízkej cene, veľkej kvalite a  dizajnom, ktoré verne kopírujú drevo. Vybrať si môžete svetlé odtiene, ktoré rozšíria akýkoľvek priestor alebo tmavé elegantné farby. Lepené laminátové podlahy v ponuke nenájdete – vyrábajú sa iba clickové verzie. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie