Poradíme vám, ako vybrať plávajúcu podlahu

Pokiaľ rozmýšľate nad kúpou alebo výmenou plávajúcej podlahy, určite ste sa už stretli s pojmom “plávajúca podlaha”. Toto označenie charakterizuje tie typy podlahy, ktoré nie sú k stene ani povrchu pripevnené žiadnym spôsobom. Skladajú sa s podobných plošných dielcov a sú inštalované plávajúcim spôsobom. 

Plávajúca podlaha je zložená z rôznych vrstiev. Vrchná vrstva je zvyčajne vyrobená z laminátu, dreva alebo vinylu. Plávajúcu podlahu teda nájdete v rôznych materiáloch a vašou úlohou je vybrať si ten správny. 

Drevené plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z dreva majú oproti lepeným množstvo výhod. Sú cenovo dostupnejšie a pokládka je naozaj jednoduchá. Vybrať si môžete s množstva farieb, dizajnov a dokonca povrchových úprav. Myslite však na to, že drevené podlahy vyzerajú nádherne, no potrebujú pravidelnú starostlivosť. 

Vinylové plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z vinylu sú veľmi častou voľbou do kuchýň alebo kúpeľní. Sú 100% vodeodolné, preto ich neporazí ani vlhkosť a rozliata voda. Oproti drevu sú chladnejšie, mäkšie a na dotyk mierne gumovejšie. Vybrať si môžete zo širokého množstva typov – od teplých drevených prevedení až po industriálne kamenisté dekory. V porovnaní s lepeným vinylom sa vyznačujú rýchlou a bezproblémovou pokládkou. Cena je však mierne vyššia. 

Laminátové plávajúce podlahy

Plávajúce podlahy z laminátu sú jedným z najpredávanejších typov podláh. Zákazníci si ich vyberajú najmä kvôli nízkej cene, veľkej kvalite a  dizajnom, ktoré verne kopírujú drevo. Vybrať si môžete svetlé odtiene, ktoré rozšíria akýkoľvek priestor alebo tmavé elegantné farby. Lepené laminátové podlahy v ponuke nenájdete – vyrábajú sa iba clickové verzie.