Prečo zvážiť clickový vinyl? Tieto vlastnosti si okamžite zamilujete!

Vinylové podlahy sú jedným z najobľúbenejších typov podláh, ktoré na trhu nájdete. Množstvo ľudí ich dokonca preferuje viac, ako napríklad drevo aj laminát. Aj keď aj ostatné materiály majú niečo do seba, clickový vinyl okamžite zaujme svojimi skvelými vlastnosťami. 

 

Čo je to click systém? 

Ešte predtým, ako sa pozrieme na výhody clickového vinylu, priblížime si, čo to vlastne ten click systém je. Clickový vinyl je označenie pre ten typ vinylu, ktorý na inštaláciu nepotrebuje lepidlo. Jednotlivé lamely sa o seba jednoducho zacvaknú za pomoci systému, ktorý sa nachádza po stranách lamiel. Podlaha nie je na povrchu prilepená, a dá sa jedndoucho opäť rozkliknúť. Pri inštalácii podlahy je nutné použiť podložku. 

Výhody vinylu s click systémom

A aké sú teda výhody clickového vinylu? Poďme sa pozrieť na tie najväčšie plusy, vďaka ktorým nad ním budete uvažovať aj vy. 

 

Jednoduchá inštalácia

Ako sme už písali vyššie, pri inštalácii vinylu s click systémom nepoužívate lepidlo. Lamely zakliknete o seba a vytvoríte tak súvislú podlahu. Inštalácia je teda úplne jednoduchá a zvládnu ju akýkoľvek zručnejší domáci kutili. Tento spôsob oceníte aj vtedy, ak budete chcieť podlahu vymeniť za novú. Lamely nemusíte odliepať ani vytrhávať – rozkliknete ich. 

100% vodeodolnosť 

Clickový vinyl je 100% vodeodolný. Vďaka tomu ho môžete umiestniť aj do izieb, v ktorých sa zdržuje vlhkosť a hrozí kontakt s vodou. Medzi takéto miestnosti patrí napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa. 

 

Nenáročná údržba 

Ďalším veľkým plus je jednoduchá údržba. Clickový vinyl si nevyžaduje žiadnu špeciálnu starostlivosť. Každodenné čistenie vám nezaberie veľa času, a nenarobíte sa ani v prípade hĺbkového čistenia.

 

Väčšia hrúbka

Click vinyl má v porovnaní s lepeným vinylom väčšiu hrúbku. Chôdza po clickovom vinyle je teda príjemnejšia. 

 

Široký výber

V ponuke nájdete množstvo zaujímavých prevedení a farieb. Vybrať si môžete napríklad drevený alebo kamenistý dekor v svetlých či tmavých odtieňoch. V ponuke máte aj vinylové podlahy s V-drážkou a vinylové podlahy bez V-drážky. 

Alternatívy ku clickovému vinylu 

Ak chcete zvoliť iný typ podlahy s podobnými vlastnosťami, siahnite napríklad po lepenom vinyle. Líši sa len v hrúbke a spôsobe inštalácie. Vybrať si môžete aj vodeodolné laminátové podlahy, ktoré majú svojimi vlastnosťami bližšie k drevu a sú tvrdšie ako vinylové podlahy.