Chcete udržať podlahu bez šmúh a lesklú? Prečítajte si naše tipy!

Poznáte to – náhle sa k vám chystá nečakaná návšteva, a vám sa práve minul váš čistiaci prostriedok na podlahy. Deti narobili na podlahe riadnu neplechu a obchody nie sú na dosah ruky. Ako si poradiť v takomto prípade? 

Pokiaľ po ruke nemáte žiadny čistiaci prostriedok, zachrániť vás môže aj to, čo máte práve v kuchyni. Pri použití “domácich receptov” však nepostupujte agresívne, aby ste podlahy náhodou nepoškodili. Pokiaľ ju vyčistiť neviete, počkajte si na prístup k profesionálnemu prostriedku. 

1. Jarová voda

To, čo funguje na vaše riady, môžete hravo využiť aj v prípade podláh. Do nádoby na umývanie dajte malé množstvo riadu, a to zalejte teplou vodou. 

2. Aviváž

Rovnaký účinok ako jarová voda má aj aviváž. Postup je rovnaký – aviváž nalejete do nádoby do umývanie a pridáte vodu. Šmúh sa zbavíte za pomoci mopu alebo handry. 

3. Čistiaci “koktail” 

Na namiešanie účinného čistiaceho koktailu potrebujete pomarančové šupy, biely ocot a vodu. Šupy navrstvíte do pohára, zalejete octom a uzavriete na nejakú dobu. Nevýhodou tohto receptu je, že sa nedá použiť okamžite. Pomarančové šupy spolu s octom by mali odstáť približne dva týždne. 

4. Ocot

Využiť môžete aj samotný ocot, ktorý pridať do vody. Ak vám prekáža octová vôňa, pridajte kvapku esenciálneho oleja. Po použití vody s octom bude vaša podlaha výrazne lesklejšia. Ak budete proces opakovať častejšie, výsledok môže byť intenzívnejší.