Ako vybrať podlahu do bytu na prenájom?

Výber správnej podlahy do bytu na prenájom môže byť zložitý. Každý vlastník bytu určite chce, aby nielen pekne vyzerala, ale tiež aby bola odolná a ľahko sa udržiavala. Jednoducho nechcete niečo, čo bude potrebné každých pár rokov vymeniť alebo bude vyžadovať veľa údržby. Ako teda vybrať podlahu, ktorá bude nielen pekná, ale aj funkčná? Poďme sa pozrieť sa na faktory, ako je trvanlivosť, estetika, náklady a údržba, vďaka ktorým bude výber správnej podlahy hračka. 

Aká je najlepšia podlaha do bytu na prenájom?

Podlaha do bytu na prenájom by mala spĺňať estetické požiadavky, no zároveň je veľmi dôležité, aby sa rýchlo nezničila a jednoducho udržiavala. Najvýhodnejšou voľbou je taký typ podláh, ktorý je maximálne odolný, no zároveň cenovo dostupný. Výhodnou voľbou do bytov na prenájom sú laminátové alebo vinylové podlahy. Zvoliť môžete aj kombináciu týchto dvoch podláh a do niektorých miestností umiestniť laminát (napríklad do chodby, spálne a obývacej izby) a do iných položiť vinyl (napríklad kúpeľňa alebo kuchyňa). 

Medzi ich najväčšie výhody patrí: 

  • nízka cena
  • široký výber farieb, rozmerov a dekorov
  • vodeodolnosť (všetky vinyly + určité typy laminátu)
  • dlhá životnosť
  • maximálna odolnosť

Ako sa starať o podlahu v byte na prenájom

Podlahu vždy pravidelne zametajte alebo vysávajte, aby ste odstránili špinu, prach a nečistoty. Pomôžete tak predĺžiť životnosť vašej podlahy a udržať jej najlepší vzhľad. Pokiaľ sa vám rozleje voda alebo sa na vašej podlahe objavia škvrny, okamžite ich vyčistite. Nielenže to pomôže predchádzať trvalým škodám, ale váš byt vďaka tomu bude vyzerať reprezentatívnejší. Ak máte nejaké domáce zvieratá, nezabudnite im ostrihať nechty a čistiť labky, aby ste nepoškriabali a nepoškodili podlahu. Dodržiavaním týchto jednoduchých tipov môžete pomôcť tomu, aby podlaha vášho bytu vyzerala ako nová dlhú dobu. 

Možné poškodenie podlahy v byte na prenájom

Existuje niekoľko možných poškodení, ktoré sa môžu vyskytnúť na podlahe vášho bytu, a to bez ohľadu na to, aký materiál si vyberiete. Častým poškodením je napríklad poškriabanie podlahy pre presúvaní nábytku, či nedostatočná každodenná údržba podlahy, ktorá môže viesť k trvalým poškodeniam. Je preto veľmi dôležité, aby bol materiál odolný a aby ho bolo v prípade potreby jednoduché opraviť alebo vymeniť podlahu. Skvelou voľbou sú aj farby, na ktorých nie je tak vidieť nečistoty. Medzi takéto odtiene patrí napríklad sivá, hnedá či rôzne vzorované prevedenia.