Gresová porcelánová dlažba: Aké sú rozdiely v porovnaní s iným typom dlažby?

Chcete vedieť, aké sú výhody gresovej dlažby a čím sa líši od ostatných typov? Prečítajte si všetky dôležité informácie, ktoré sme pre vás pripravili. 

Dlažba je pre mnohých z nás jednoznačnou voľbou pri výbere podlahy. Vďaka jej skvelým vlastnostiam a vysokej kvalite je populárna nielen v interiéri, ale aj na balkónoch, terasách alebo príjazdovej ceste. 

Medzi najobľúbenejšie typy patrí gresová dlažba. Čo to vlastne je a aké sú rozdiely v porovnaní s iným typom dlažby?

 

Gresové dlaždice

Gresová dlažba je vyrobená z kameňa, ktorý je silou rozdrvený na drobný prach. Tento kameň sa následne zlisuje do tvaru dlaždice a vypaľuje. Vzniká tak vysokokvalitná dlaždica, ktorá sa vyznačuje naozaj prvotriednymi vlastnosťami. Medzi ne patrí: 

 

  • kvalita
  • dlhá životnosť
  • vodeodolnosť
  • mrazuvzdornosť 
  • odolnosť voči oderu
  • odolnosť voči poškrabaniu 

Rozdiely medzi gresom a inou dlažbou

Poďme sa pozrieť na zásadné rozdiely medzi gresovými dlaždicami a iným typom dlaždíc. Od keramickej dlažby sa líši v nasledujúcich bodoch. 

 

Povrchová úprava

Gresové dlaždice nie sú glazované – spekajú sa. V konečnom procese sú vyleštené do vysokého lesku. Vďaka tomu majú minimálnu nasiakavosť a sú vhodné aj do náročnejších miestností a takisto aj do exteriéru. 


Jednotná farba 

Pri zoškriabaní povrchovej vrstvi sa nemusíte báť, že pod povrchom nájdete inú farbu. Celá dlažba má jednotnú farbu a ak sa náhodou oškrie vrchná vrstva, na dlaždici nezbadáte žiadny veľký rozdiel. 

 

Dlhá životnosť

Vďaka dlhému a detailnému procesu výroby získate vysokokvalitnú dlaždicu, ktorá sa vyznačuje dlhou živnosťou. Je maximálne odolná voči poškriabaniu, oderu a nezničí ju ani mráz alebo dážď. 

Náročnejšia údržba


Jedinou nevýhodou gresových dlaždíc je troška náročnejšia údržba. Povrch je nutné častejšie pretierať a pravidelne čistiť. Dlažba je však odolná aj voči agresívnejším chemikáliám, čo je na druhej strane obrovská výhoda. Pred použitím silnejšieho prostriedku sa však poraďte so svojim predajcom, ktorý vás informuje o tom, že je vybraný prostriedok naozaj vhodný. 
Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie