Výhody tmavej podlahy

Tmavá podlaha si drží prvé priečky v rebríčkoch obľúbenosti. Niet sa čomu čudovať, tmavá dlažba, vinyl, laminát či drevo má obrovské výhody, ktoré si zamilovalo množstvo zákazníkov. Prečo by ste mali tmavú podlahu zvážiť aj vy? 

ashley-byrd-FcoaoagUsDo-unsplash

Aké sú plusy tmavej podlahy?

Tmavá odtiene podlahy vás prekvapia nasledujúcimi výhodami:

Elegantný dizajn

Tmavá podlaha dodá elegantný šmrnc akémukoľvek priestoru. Pôsobí luxusne v kombinácii s moderným nábytkom, ale aj s klasicky zariadenou miestnosťou.

Hodí sa ku všetkému

Tmavá podlaha je jednoducho kombinovateľná s každou farbou či dizajnom. Perfektne vynikne v spolupráci so svetlým nábytkom a vďaka tmavému zariadeniu získa nádych exkluzivity. Keďže tmavé odtiene sú neutrálne, zladiť ich môžete aj s extravagantným nábytkom.

Jednoduché čistenie

Tmavá podlaha sa jednoducho čistí. Prach, omrvinky a iné nečistoty rýchlo odstránite za pomoci vysávača alebo metly. Škvrny klasicky pretrete mopom alebo mokrou handrou. Pri čistení sa však vždy riaďte odporúčaniami, ktoré sa vzťahujú na vybraný materiál.

ashley-byrd-EVtiASElI2E-unsplash

Do akých miestností je tmavá podlaha vhodná?

Tmavá podlaha vynikne v akejkoľvek izbe. Zvoliť ju môžete do:

- kuchyne

- jedálne

- predsiene

- kúpeľne

- obývacej izby

- spálne 

Dajte si však pozor na rozmer miestnosti a množstvo prirodzeného svetla. V prípade malých nepresvetlených izieb by bola tmavá podlaha krok vedľa. Priestor sa totiž opticky zmenší.

Vybrať si môžete nasledujúce materiály: 

- tmavé podlahy z laminátu

- tmavé vinylové podlahy

- tmavú keramickú dlažbu

- tmavé drevené parkety