Ako vybrať správnu hrúbku laminátovej podlahy?

Pri výbere dokonalej podlahy do vášho bytu alebo domu musíte myslieť na viacero faktorov. Dôležitá je farba a takisto aj dizajn – od podlahy sa totiž odvíja celková atmosféra v izbe. Rovnako dôležitým parametrom, ktorý by ste nemali zanedbať je aj hrúbka.

Hrúbka podlahy

V klasických obchodoch sa stretnete s rôznymi typmi laminátových podláh. Najviac ponúkané sú 6 mm, 7 mm, 8 mm, 10 mm a 12 mm podlahy. Pokiaľ si myslíte, že pár milimetrov nemôže nič zmeniť, ste na omyle. Hrúbka podlahy určuje jej životnosť a ovplyvňuje to, ako sa vám bude po podlahe chodiť.

  • 6 mm laminátová podlaha – okamžite zaujme skvelou cenou. Patrí medzi najtenšie podlahy a je vhodná na absolútne rovné povrchy.

  • 7 mm laminátová podlaha – takisto jedna z lacnejších variantov. Rovnako ako v prípade 6 mm podlahy, aj tu odporúčame pokládku na úplne rovný povrch.
  • 8 mm laminátová podlaha – najviac využívaná alternatíva. Ponúka zlatú strednú cestu medzi cenou a kvalitou. V kombinácii s podložkou zvládne aj drobné nerovnosti.

185_supreme-159

  • 10 mm laminátová podlaha – vysokokvalitná a odolná podlaha. Je vhodná aj do náročnejších priestorov.
  • 12 mm laminátová podlaha – jedna z najhrubších a najkvalitnejších typov laminátových podláh. Využiť ju môžete aj v komerčných priestoroch. 
  • 164_modern-187

 

Ako vybrať správnu hrúbku podľa miestností?

Medzi menej náročné izby patrí napríklad hosťovská izba alebo šatník. Do týchto priestorov si môžete vybrať aj podlahu s nižšou hrúbkou (6 mm alebo 7 mm). Tieto miestnosti nie sú tak často navštevované a podlaha sa neopotrebuje veľmi rýchlo.

V prípade kuchyne, obývacej izby či spálne je vhodné vybrať si hrubšiu podlahu, a to 8 mm - 12 mm. Trávime v nich množstvo času každý deň, preto sa opotrebujú rýchlejšie.