Ako vplýva odtieň podlahy na atmosféru miestnosti?

Pri výbere vhodnej podlahy musíte dbať na množstvo detailov. Dôležitý je materiál, veľkosť, hrúbka a takisto aj záťažová trieda. Nemôžete však zabudnúť na odtieň podlahy, ktorý dotvára celkovú atmosféru miestnosti.

 

Hnedé naturálne podlahy

Podlahy v odtieňoch stredne hnedej dodávajú miestnosti naturálny vzhľad. Sú vhodné pre veselé domácnosti, z ktorých vyžaruje teplo domova. Najlepšie vyniknú v kombinácií s vidieckym alebo rustikálnym štýlom. Medzi obľúbené hnedé dizajny patrí napríklad Antique, ktorý ponúka unikátne spojenie s prírodou.

 

Biele a svetlosivé podlahy

Biele a sivé podlahy pôsobia dizajnérskym dojmom, vďaka čomu okamžite zaujmú už pri vstupu do miestnosti. Vyjadrujú čistotu, jemnosť a modernosť. Poukazujú na zmysel pre štýl a cit pre detail. Ak ste fanúšikom svetlých farieb, určite neprehliadnite dizajn White Dub, ktorý dodá vášmu domu alebo bytu ten správny šmrnc.

leg

Červenkasté odtiene

Teplé odtiene červenej, žltej alebo hnedej vyžarujú teplo, pokoj a optimizmus. Hravo rozžiaria aj tmavšiu miestnosť, v ktorej nie je dostatok svetla. Kombinovať ich môžete s rovnako teplými farbami, ako napríklad zlatá, hnedá, bordová alebo červenohnedá. Z teplejších odtieňov vás možno zaujme dizajn Bruno, ktorý dokonale zapasuje k vidieckemu alebo klasickému nábytku.

 

Krémová a béžová

Svetlohnedé odtiene vás dostanú svojou jemnosťou a eleganciou. Pôsobia minimalisticky a čisto, preto k nim môžete zvoliť aj výraznejší nábytok. Medzi zaujímavé krémové dizajny patrí napríklad Trend Oak

trend

Tmavohnedá a čierna

Tmavohnedé a čierne podlahy jednoducho nejde prehliadnuť. Sú luxusné, prudko elegantné a nadčasové. Pôsobia exkluzívnym dojmom a zapasujú do klasických, ale aj extravagantných domácností. Z obľúbených tmavých a čiernych dizajnov si môžete vybrať napríklad Canyon Dub alebo Chocolate