Podlaha v kuchyni: Ako na hĺbkové čistenie?

 

Každá podlaha si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť. Špeciálne tá v kuchyni, ktorá je denno-denne vystavovaná rôznym nástrahám. Medzi ne patria napríklad šmuhy, škvrny od jedla, škrabance od domácich miláčikov alebo od presúvania nábytku. 

 

Je preto veľmi dôležité, aby ste si dali záležať na jej údržbe. Každodenné pravidelné zametanie či zotieranie podlahy je samozrejmosť, no raz za čas treba aplikovať aj hĺbkové čistenie podlahy. Ako na to? 

 

 

Pravidelné čistenie je základ

 

Každodenná údržba je veľmi veľkým pomocníkom, ktorý vám uľahčí príležitostné hĺbkové čistenie podlahy. Podlahu nemusíte umývať každý deň, no najmä v okolí kuchynskej linky ju očistite metlou alebo ručným vysávačom. Pokiaľ sa na nej objavia šmuhy alebo škvrny, použite mop. Takáto pravidelnosť vám veľmi uľahčí hĺbkové čistenie. 

 

Čistenie podľa typu podlahy

 

Na hĺbkové čistenie použite silnejší čistiaci prostriedok, ktorý odstráni aj nečistoty, s ktorými sa každý deň nemáte čas zaoberať. Myslite však pri tom na to, že nie každý prípravok je vhodný na každý typ podlahy. Ak máte v kuchyni napríklad laminátovú podlahu, vyberte si taký, ktorý je určený na čistenie laminátových podláh. Iný prostriedok by mohol vašu podlahu nenávratne poškodiť. 

 

Ochranné prostriedky

Pri hĺbkovom čistení môžete použiť aj ochranné prostriedky, ktoré predĺžia životnosť podlahy a vyzdvihnú jej pekný vzhľad. Pri výbere vhodného prípravku myslite takisto na to, aby bol vami zvolený produkt vhodný na váš typ podlahy.

 

Čo NEROBIŤ? 

 

A čomu by ste sa mali pri hĺbkovom čistení vyhnúť?

Do podlahy neryte. 

  1. Nepreháňajte to s chemickými prípravkami.
  2. Nepoužívajte príliš agresívne prípravky. 
  3. Nesnažte sa o komplikované svojpomocné opravy. 
  4. Nenechávajte podlahu príliš dlho mokrú. 

 

 

Pokiaľ hľadáte štýlové podlahy do kuchyne, vyberte si z našej ponuky. V našom showroome na Starej Vajnorskej v Bratislave nájdete aj vzorky, ktoré vám určite pomôžu pri rozhodovaní.