Trendy podlahy tohtoročnej jari

Zima sa s nami už pomaly lúči a my sa môžeme s radosťou prichystať na nové ročné obdobie. S nachádzajúcou jarou sa však mení nielen počasie. Jar je ideálny čas na výmenu či rekonštrukciu podlahy. Aké sú tohtoročné farebné trendy a aké typy podláh by ste mali zvážiť? 

Rok 2021 sa nesnie v znamení elegancie. Prevládajú kvalitné materiály so zaujímavými dizajnami, medzi ktorými dominuje drevený dekor. Laminátové a vinylové podlahy, či dokonca keramická dlažba – to všetko nájdete v luxusnom drevenom prevedení. Nesmieme však zabudnúť ani na samotné drevené parkety, ktoré sú na špičke rebríčka. 

Výhodou drevených dekorov je naturálnosť a jednoduchá kombinovateľnosť. Tmavé alebo svetlé drevo hravo zladíte s akýmkoľvek typom zariadenia, nezávisle od toho, aký štýl preferujete. 

Explózia farieb

Podlaha vo vašom interiéri nemusí byť iba v jednom farebnom odtieni. Vybrať si môžete dlažbu, vinyl alebo laminát, ktorý hrá všetkými farbami a zaujímavými vzormi. Takúto alternatívu môžete zvoliť iba do jednej miestnosti, no ozvláštniť ňou môžete pokojne celý dom. Odporúčame ju však ladiť s jednoduchším nábytkom. V opačnom prípade by miestnosť mohla pôsobiť prekombinovane. Vzorované podlahy nájdete pod značkou Berry Alloc.

1712_retro-chic-light-ba-list

Vodeodolný laminát

Vodeodolný laminát je na našom trhu pomerne novinka. Jeho výhoda oproti klasickému laminátu je jasná – odolnosť voči vode. Tento typ môžete bez problémov umiestniť do kuchýň či kúpeľní. Nemusíte sa pritom vôbec obávať, kontaktu s vodou. Vybrať si môžete svetlejšie prevedenia, ktoré opticky rozšíria a zjemnia priestor, alebo jednu z tmavých alternatív. Vodeodolný laminát nájdete v našej ponuke tovaru od firmy Berry Alloc. 

1685_charme-dark-grey-ba-list

Bezkonkurenčný masív 

Masívne drevo je vhodné pre všetkých milovníkov naturálneho dizajnu. Do vášho interiéru okamžite vnesie spojenie s prírodou a dodá vašej podlahe naozaj luxusný vzhľad. Je vhodné do moderných domácností, no perfektne zapasuje aj do klasicky, škandinávsky alebo rustikálne zariadeného interiéru. Vybrať si môžete napríklad drevené podlahy Esco z našej ponuky. 

1511-1_1511-a

Biele doplnky

Zlaďte svoju podlahu s drevenými, plastovými alebo MDF soklovými lištami v bielej farbe. Vaša podlaha bude mať šancu vyniknúť a priestor dostane úplne nový rozmer. Ich výhodou je, že sú kombinovateľné s akýmkoľvek materiálom a dekorom podlahy. Zapasujú k tmavým a svetlým farbám, a vybrať si môžete vhodnú lištu k laminátovým, vinylovým, ale aj dreveným podlahám. Z našej ponuky vám odporúčame napríklad MDF bielu lištu