Trendy podlahy tohtoročnej jari

Zima sa s nami už pomaly lúči a my sa môžeme s radosťou prichystať na nové ročné obdobie. S nachádzajúcou jarou sa však mení nielen počasie. Jar je ideálny čas na výmenu či rekonštrukciu podlahy. Aké sú tohtoročné farebné trendy a aké typy podláh by ste mali zvážiť? 

Rok 2021 sa nesnie v znamení elegancie. Prevládajú kvalitné materiály so zaujímavými dizajnami, medzi ktorými dominuje drevený dekor. Laminátové a vinylové podlahy, či dokonca keramická dlažba – to všetko nájdete v luxusnom drevenom prevedení. Nesmieme však zabudnúť ani na samotné drevené parkety, ktoré sú na špičke rebríčka. 

Výhodou drevených dekorov je naturálnosť a jednoduchá kombinovateľnosť. Tmavé alebo svetlé drevo hravo zladíte s akýmkoľvek typom zariadenia, nezávisle od toho, aký štýl preferujete. 

Explózia farieb

Podlaha vo vašom interiéri nemusí byť iba v jednom farebnom odtieni. Vybrať si môžete dlažbu, vinyl alebo laminát, ktorý hrá všetkými farbami a zaujímavými vzormi. Takúto alternatívu môžete zvoliť iba do jednej miestnosti, no ozvláštniť ňou môžete pokojne celý dom. Odporúčame ju však ladiť s jednoduchším nábytkom. V opačnom prípade by miestnosť mohla pôsobiť prekombinovane. Vzorované podlahy nájdete pod značkou Berry Alloc.

1712_retro-chic-light-ba-list

Vodeodolný laminát

Vodeodolný laminát je na našom trhu pomerne novinka. Jeho výhoda oproti klasickému laminátu je jasná – odolnosť voči vode. Tento typ môžete bez problémov umiestniť do kuchýň či kúpeľní. Nemusíte sa pritom vôbec obávať, kontaktu s vodou. Vybrať si môžete svetlejšie prevedenia, ktoré opticky rozšíria a zjemnia priestor, alebo jednu z tmavých alternatív. Vodeodolný laminát nájdete v našej ponuke tovaru od firmy Berry Alloc. 

1685_charme-dark-grey-ba-list

Bezkonkurenčný masív 

Masívne drevo je vhodné pre všetkých milovníkov naturálneho dizajnu. Do vášho interiéru okamžite vnesie spojenie s prírodou a dodá vašej podlahe naozaj luxusný vzhľad. Je vhodné do moderných domácností, no perfektne zapasuje aj do klasicky, škandinávsky alebo rustikálne zariadeného interiéru. Vybrať si môžete napríklad drevené podlahy Esco z našej ponuky. 

1511-1_1511-a

Biele doplnky

Zlaďte svoju podlahu s drevenými, plastovými alebo MDF soklovými lištami v bielej farbe. Vaša podlaha bude mať šancu vyniknúť a priestor dostane úplne nový rozmer. Ich výhodou je, že sú kombinovateľné s akýmkoľvek materiálom a dekorom podlahy. Zapasujú k tmavým a svetlým farbám, a vybrať si môžete vhodnú lištu k laminátovým, vinylovým, ale aj dreveným podlahám. Z našej ponuky vám odporúčame napríklad MDF bielu lištu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie