Poradíme vám, ako odstrániť farbu z dlažby

Zaujíma vás, ako odstrániť farbu z dlažby? Prečítajte si naše tipy. 

 

Maľovali ste steny alebo renovovali nábytok a pri tomto procese dávku farby “schytala” aj vaša dlažba? Škvrny od farby vyčistíte naozaj jednoducho, stačí vedieť ako na to. Prečítajte si naše tipy, vďaka ktorým to zvládnete raz-dva. 

 

 

Odstránenie menších nečistôt


Malé nečistoty, ktoré vzniknú pri maľovaní, môžete odstrániť za pomoci mopu, vedra s vodou a čistiaceho prostriedku na podlahy. Rozpustnosť farby závisí od toho, akú farbu ste použili. Niektoré typy farieb nie sú vodeodolné a idú dole naozaj veľmi jednoducho. 

Odstránenie väčších a komplikovanejších nečistôt 

Pokiaľ maľujete napríklad steny, určite viete, že odstrániť farbu z dlažby je troška komplikovanejšie. To, ako veľmi sa pri tom narobíte závisí od ochrany dlažby, ktorú by ste mali urobiť ešte predtým, ako sa do samotného maľovania pustíte. Pred maľovaním zakryte dlažbu plachtou alebo igelitom, vďaka čomu minimalizujete znečistenie. 

To, čo nedokázala ochrániť plachta odstráňte za pomoci čistiaceho prostriedku. Ten vždy otestujte na malej ploche, aby ste zistili, aký silný má účinok. Použiť môžete špeciálne prípravky na odstránenie škvŕn alebo domáci recept – vodu s octom. 

Čistiaci prostriedok alebo roztok nanášajte za pomoci handričky alebo kefy s mäkkými štetinami, aby sa dlažba nepoškodila.

Je výsledok podľa vašich predstáv? Skvelé! Nasleduje fáza dva, ktorá je výrazne jednoduchšia. Očistite dlažbu od roztoku klasickým čistiacim prostriedkom alebo vodou a skontrolujte, či sa nepoškodila glazúra alebo či sa na dlažbe nenachádzajú nejaké škrabance. 

Interiérová dlažba z našej ponuky 

Hľadáte perfektnú dlažbu do vášho interiéru? Vyberte si z našej širokej ponuky rôznych farieb a dekorov, ktoré máme k dispozícii v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Pokiaľ potrebujete poradiť alebo máte záujem o vzorky, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom e-mailu alebo telefónu. Navštíviť môžete aj náš showroom v Bratislave v Golden City na Starej Vajnorskej 11.