Údržba dverí podľa materiálu: Ako na to?

Pokiaľ chcete, aby vaše dvere vydržali čo najdlhšie, musíte si vybrať vhodný materiál a dodržať pokyny na inštaláciu. Výberom a osadením dverí však vaša práca nekončí. Rovnako dôležitá je aj správna údržba. 

 

A ako sa o jednotlivé materiály dverí starať? Poďme sa na to pozieť. 

 

Starostlivosť o dvere z dreva

Pokiaľ máte drevené dvere, môžete sa tešiť z dlhej životnosti. Tá však, samozrejme, závisí od dreviny, ktorá bola použitá pri výrobe. Dvere je dobré chrániť lakom, olejom alebo lazúrov. Týmto spôsobom zabránite UV žiareniu alebo vlhkosti poškodiť dvere v takej miere. 

 

Čo sa týka čistenia, je dobré vykonávať ho minimálne raz do roka. Dvere vyčistite za pomoci neagresívnych prostriedkov, ktoré sú špeciálne určené na vami vybraný materiál. 

Starostlivosť o dvere z hliníku 

Hliníkové dvere sú takisto veľmi odolné a obľúbené najmä vďaka dlhej životnosti. Čistenie povrchu je naozaj jednoduché. Pri bežnej údržbe použite mäkšiu handru. Vyhnite sa drôtenkám, ostrým kefám a všetkým pomôckam, ktoré by mohli povrch poškodiť. 

Starostlivosť o dvere z plastu

Plastové dvere sú najmenej náročný materiál. Na každodennú údržbu vám bude stačiť handra a voda s čistiacim prostriedkom. Plast je však menej odolný materiál, ktorý sa, podobne ako drevo, môže veľmi rýchlo poškodiť vplyvom agresívnych čistiacich prostriedkov. V žiadnom prípade nepoužívajte nič, čo by mohlo povrch poleptať alebo inak poškodiť. 

Dvere z našej ponuky

Vyberte si dvere z našej ponuky. Pripravili sme pre vás interiérové a vchodové dvere rôznych farieb a dizajnov, z ktorých si zaručene vyberiete. Navštíviť môžete aj náš showroom v Bratislave, kde na vás okrem dverí čakajú: 

 

  • laminátové podlahy
  • vinylové podlahy
  • keramická dlažba
  • podložky pod podlahy
  • doplnky k podlahe
  • doplnky na inštaláciu

 

Tešíme sa na vás.