Údržba dverí podľa materiálu: Ako na to?

Pokiaľ chcete, aby vaše dvere vydržali čo najdlhšie, musíte si vybrať vhodný materiál a dodržať pokyny na inštaláciu. Výberom a osadením dverí však vaša práca nekončí. Rovnako dôležitá je aj správna údržba. 

 

A ako sa o jednotlivé materiály dverí starať? Poďme sa na to pozieť. 

 

Starostlivosť o dvere z dreva

Pokiaľ máte drevené dvere, môžete sa tešiť z dlhej životnosti. Tá však, samozrejme, závisí od dreviny, ktorá bola použitá pri výrobe. Dvere je dobré chrániť lakom, olejom alebo lazúrov. Týmto spôsobom zabránite UV žiareniu alebo vlhkosti poškodiť dvere v takej miere. 

 

Čo sa týka čistenia, je dobré vykonávať ho minimálne raz do roka. Dvere vyčistite za pomoci neagresívnych prostriedkov, ktoré sú špeciálne určené na vami vybraný materiál. 

Starostlivosť o dvere z hliníku 

Hliníkové dvere sú takisto veľmi odolné a obľúbené najmä vďaka dlhej životnosti. Čistenie povrchu je naozaj jednoduché. Pri bežnej údržbe použite mäkšiu handru. Vyhnite sa drôtenkám, ostrým kefám a všetkým pomôckam, ktoré by mohli povrch poškodiť. 

Starostlivosť o dvere z plastu

Plastové dvere sú najmenej náročný materiál. Na každodennú údržbu vám bude stačiť handra a voda s čistiacim prostriedkom. Plast je však menej odolný materiál, ktorý sa, podobne ako drevo, môže veľmi rýchlo poškodiť vplyvom agresívnych čistiacich prostriedkov. V žiadnom prípade nepoužívajte nič, čo by mohlo povrch poleptať alebo inak poškodiť. 

Dvere z našej ponuky

Vyberte si dvere z našej ponuky. Pripravili sme pre vás interiérové a vchodové dvere rôznych farieb a dizajnov, z ktorých si zaručene vyberiete. Navštíviť môžete aj náš showroom v Bratislave, kde na vás okrem dverí čakajú: 

 

  • laminátové podlahy
  • vinylové podlahy
  • keramická dlažba
  • podložky pod podlahy
  • doplnky k podlahe
  • doplnky na inštaláciu

 

Tešíme sa na vás.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie