Nevhodné prostriedky na čistenie laminátovej podlahy

Údržba laminátovej podlahy nie je žiadna veda. Tento typ podlahových krytín patrí medzi menej náročné, preto vám každodenné či hĺbkové čistenie nezaberie veľa času. Existujú však prostriedky a náradie, ktoré môžu podlahu poškodiť alebo skrátiť jej funkčnosť a životnosť. Čo by ste teda v žiadnom prípade používať nemali? 

Bielidlo

Bielidlo je pre laminátové podlahy absolútne nevhodné. Jeho použitie by mohlo úplne zničiť povrchovú vrstvu a rozmazať alebo úplne zničiť. Takto poškodený povrch môže byť úplne nepoužiteľný. 

 

Silné rozpúšťadlo 

Rovnako, ako v prípade bielidiel, aj silné rozpúšťadla sú jednoznačné no-go. Takisto môžu natrvalo poškodiť povrch, čo môže mať za následok úplné znehodnotenie podlahy. 

Prípravky na iný typ podláh

V prípade prípravkov, ktoré sú určené na iný typ podláh, sa majte takisto na pozore. Každý materiál je iný, a to, že je prostriedok vhodný napríklad na vinyl neznamená, že bude rovnako reagovať aj na laminátové podlahy. 

 

Tvrdý kartáč

Laminátové podlahy sú síce odolné, no tvrdý kartáč môže povrch poškriabať. Ak sa rozhodnete nečistoty odstraňovať kartáčom, zvoľte radšej mäkšie prevedenie. 

 

Ako sa starať o laminátové podlahy? 

Čo teda môžete použiť pri údržbe laminátových podláh? Poďme sa pozrieť, ktoré prostriedky a postupy sú tie najvhodnejšie. 

Každodenné čistenie laminátovej podlahy

Na pravidelnú dennú údržbu podlahy z laminátu vám bude stačiť metla, ktorou hravo zotriete prach, špinu a iné nečistoty. Perfektne vám poslúži aj elektrický vysávač, ktorý sa o všetky problémy postará za vás. Jednoznačnou voľbou je aj mop alebo vlhká handra. Pri umývaní sa však uistite, že na podlahe neostávajú mokre mláky, ktoré by mohli laminát vyduť. 

 

Hĺbkové čistenie laminátovej podlahy

Na dôkladné vyčistenie laminátovej podlahy použite prípravky, ktoré sú špeciálne určené na tento typ podlahy. V takomto prípade budete mať istotu, že sa vaša podlaha nepoškodí a vydrží ako nová čo najdlhšie. Investujte radšej do kvalitných výrobkov a predĺžte žvotnosť vašej podlahy.