Ako vybrať podlahu do garáže?

Garáž nie je typickou miestnosťou, do ktorej môžete umiestniť akýkoľvek typ podlahy. Nachádza sa v nej auto a často aj masívne kovové regály s náradím, staré spotrebiče alebo pomocníci v domácností, medzi ktorých patrí napríklad kosačka. Je teda jasné, že podlaha v garáži musí byť s úplne iného súdka, ako podlaha v domácnosti.

Vlastnosti dobrej podlahy do garáže:

  • dlhá životnosť
  • jednoduchá údržba
  • príjemná cena
  • zvládne aj vyššiu záťaž

Aké podlahy, resp. materiály sú teda najvhodnejšie? Poradíme vám, ako si vybrať správne.

Dlaždice

Kvalitné exteriérové dlaždice vydržia aj väčšiu záťaž a náročnejšie podmienky vonkajšieho prostredia. Ak chcete, aby vám dlažba vydržala čo najdlhšie, siahnite po hrubšej dlažbe, ktorá je odolná voči mrazu. Jej výhodou je jednoduché čistenie, dlhá životnosť a množstvo originálnych dizajnov, ktorými môžete oživiť aj svoju garáž.

Vinylové a gumové rohože

Vinylové a gumové rohože sú stavané aj do náročnejších priestorov, preto sú do garáže ideálne. Väčšina z nich je postavená na click systéme, preto je inštalácia maximálne jednoduchá. Rovnako, ako aj pri dlaždiciach, aj tu si môžete vybrať zo širokého množstva farieb alebo dizajnov, ktoré si okamžite zamilujete.

Betónové a epoxidové nátery

Nátery sú veľmi častou voľbou, a to najmä kvôli cenovej nenáročnosti, jednoduchej údržbe a bezproblémovej inštalácii. Kvalitnejšou alternatívou je epoxid a pred samotným náterom je nutné vyrovnať povrch a použiť penetračný náter.

PVC dlaždice

PVC dlaždice sú špeciálny typ dlaždíc, ktoré sú vytvorené zo 100% PVC. Ich výhodou je pomerne jednoduchá inštalácia (dlaždice sa do seba zatlčú) a veľká zvuková izolácia. Pri správnej starostlivosti sa nemusíte báť skorej výmeny – podlaha vám vydrží celé roky. Vybrať si môžete z množstva farieb a prevedení, vďaka čomu zaručene nájdete také PVC dlaždice, ktoré perfektne zapasujú do vašej garáže.