Ako položiť dlažbu?

Zaujíma vás, ako sa kladie dlažba? Prečítajte si naše tipy. 

 

Chystáte sa na pokládku dlažby svojpomocne? Proces položenia dlažby patrí medzi náročnejšie, no pokiaľ ste skúsený domáci kutil, určite to hravo zvládnete. Zaujíma vás, ako postupovať? 

 

Pred položením podlahy

Na čo by ste mali myslieť ešte predtým, ako sa pustíte do pokládky? Jednou z najdôležitejších vecí je mať pripravené dostatočné množstvo materiálu a náradie, ktoré pri pokládke využijete. Dôkladne premerajte miestnosti a zaobstarajte si aspoň o 20% viac materiálu. Ten využijete v prípade poškodenia dlažby alebo vtedy, ak ste sa pri výpočtoch náhodou troška zmýlili. 

 

Ak máte materiál a náradie prichystané, začnite s prípravou poklady. Uistite sa, aby bol povrch suchý a neboli na ňom žiadne výraznejšie nerovnosti. Vyhnite sa aj prasklinám a iným poškodeniam. Na očistený povrch naneste penetračný náter, ktorý zlepší priľnavosť lepidla. 

Ako pokladať dlažbu? 

 

  1. Naneste dostatočné množstvo lepidla na dlažbu aj povrch pomocou stierky. 
  2. Začnite ukladať dlažbu. 
  3. Použite dištančné krížiky. 
  4. Rovnosť ukladania kontrolujte vodováhou počas celého procesu. 
  5. Ak je to nutné, v závere procesu narežte dlažbu, aby zapasovala do priestoru. 

Po pokládke dlažby

Je veľmi dôležité, aby lepidlo na dlažbu dostatočne vyschlo. V opačnom prípade by bol celý proces zbytočný a vaša dlažba by sa mohla natrvalo poškodiť. Keď ste si istý, že je lepidlo suché, začnite so škárovaním, t.j. utesňovaním dlažby. Na záver naneste silikón. 
Dlažba z našej ponuky 

Hľadáte trendy a kvalitnú dlažbu do vášho domu či bytu? Vyberte si z našej ponuky interiérovej dlažby, ktorá sa vyznačuje množstvom zaujímavých dizajnov, vzorov a veľkostí. Vybrať si môžete napríklad interiérovú dlažbu s dekorom dreva alebo dlažbu pripomínajúcu kameň. 

 

Ak vás zaujíma dlažba na balkón alebo terasu, nepremeškajte našu ponuku exteriérovej dlažby. Vyberte si svoj dizajn a navštívte náš showroom, kde si môžete pozrieť vzorky. Nájdete nás v Golden City v Bratislave na Starej Vajnorskej 11.