Studené odtiene podlahy

Studené odtiene podlahy sú skvelou voľbou, ktorá je momentálne maximálne trendy. Aký typ podlahy si vybrať a ako ho správne nakombinovať s ostatným zariadením? Prečítajte si naše tipy. 

 

Ešte skôr, ako sa pustíme do zariaďovania, povedzme si, aké sú to studené farby a ako vplývajú na atmosféru v miestnosti. Medzi studené odtiene radíme napríklad bielu, sivú, sivohnedú, chladné odtiene hnedej a čiernu. Studené farby dokážu mať ukľudňujúci, až harmonizujúci vplyv na obyvateľov miestnosti. Zaručia, že sa v izbe budete cítiť príjemne. Studené farby sú okrem iného momentálne veľmi moderné a dajú sa jednoducho kombinovať. Vybrať si môžete: 

 

Svetlé odtiene na presvetlenie priestoru

Bojujete v byte alebo v dome s nedostatkom priestoru? Malé izby môžete opticky zväčšiť, rozšíriť a presvetliť za pomoci svetlejších odtieňov. Vyberte si napríklad bielu alebo svetlosivú vinylovú podlahu, ktorú hravo nakombinujete s plastovými lištami. 

 

Pri vyberaní zariadenia vsaďte takisto na svetlejšie farby. Perfektne vynikne biely nábytok alebo drevo. 

 

Studená so studenou

Studené odtiene môžete medzi sebou kombinovať a vytvoriť tak dokonalé spojenie. Ak však máte pocit, že vaša miestnosť pôsobí vďaka podlahe a zariadeniu príliš chladne, pridajte doplnky v teplých farbách, medzi ktoré patrí napríklad zlatá, žltá, hnedá, červená alebo oranžová. 

 

Zasnežená krajina

Vytvorte si v byte alebo v dome zasneženú krajinu, ktorá vám vydrží počas celého roka. Svetlú podlahu môžete nakombinovať s bielym nábytkom a doplnkami v rovnakom odtieni. Nebojte sa pokryť všetko bielou – výsledok vás naozaj prekvapí. 

 

Kontrastné prevedenie

Spojte dva protipóly studených odtieňov – svetlý a tmavý, a vytvorte tak kontrast. K bledším podlahám pridajte tmavé zariadenie, a naopak. Pokiaľ sa rozhodnete pre tmavšiu podlahu, nábytok zvoľte svetlejší. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie