Studené odtiene podlahy

Studené odtiene podlahy sú skvelou voľbou, ktorá je momentálne maximálne trendy. Aký typ podlahy si vybrať a ako ho správne nakombinovať s ostatným zariadením? Prečítajte si naše tipy. 

 

Ešte skôr, ako sa pustíme do zariaďovania, povedzme si, aké sú to studené farby a ako vplývajú na atmosféru v miestnosti. Medzi studené odtiene radíme napríklad bielu, sivú, sivohnedú, chladné odtiene hnedej a čiernu. Studené farby dokážu mať ukľudňujúci, až harmonizujúci vplyv na obyvateľov miestnosti. Zaručia, že sa v izbe budete cítiť príjemne. Studené farby sú okrem iného momentálne veľmi moderné a dajú sa jednoducho kombinovať. Vybrať si môžete: 

 

Svetlé odtiene na presvetlenie priestoru

Bojujete v byte alebo v dome s nedostatkom priestoru? Malé izby môžete opticky zväčšiť, rozšíriť a presvetliť za pomoci svetlejších odtieňov. Vyberte si napríklad bielu alebo svetlosivú vinylovú podlahu, ktorú hravo nakombinujete s plastovými lištami. 

 

Pri vyberaní zariadenia vsaďte takisto na svetlejšie farby. Perfektne vynikne biely nábytok alebo drevo. 

 

Studená so studenou

Studené odtiene môžete medzi sebou kombinovať a vytvoriť tak dokonalé spojenie. Ak však máte pocit, že vaša miestnosť pôsobí vďaka podlahe a zariadeniu príliš chladne, pridajte doplnky v teplých farbách, medzi ktoré patrí napríklad zlatá, žltá, hnedá, červená alebo oranžová. 

 

Zasnežená krajina

Vytvorte si v byte alebo v dome zasneženú krajinu, ktorá vám vydrží počas celého roka. Svetlú podlahu môžete nakombinovať s bielym nábytkom a doplnkami v rovnakom odtieni. Nebojte sa pokryť všetko bielou – výsledok vás naozaj prekvapí. 

 

Kontrastné prevedenie

Spojte dva protipóly studených odtieňov – svetlý a tmavý, a vytvorte tak kontrast. K bledším podlahám pridajte tmavé zariadenie, a naopak. Pokiaľ sa rozhodnete pre tmavšiu podlahu, nábytok zvoľte svetlejší.