Trendy podlahy a dvere na rok 2023

Rok 2023 je v plnom prúde Je teda najvyšší čas začať premýšľať o najnovších trendoch v oblasti interiérového dizajnu. Do tejto oblasti spadajú aj podlahy, ktoré takisto podliehajú tomu, čo je IN. Aké podlahy sú TOP na rok 2023? Sú v kurze výraznejšie farby alebo jemnejšie prevedenia? Poďme sa pozrieť na to, ako si vytvoriť naozaj štýlový priestor.

Trendy na rok 2023

1. Výrazné extravagantné farby: Jedným z najväčších trendov v oblasti podláh na rok 2023 je použitie výrazných a extravagantných farieb. Medzi takéto odtiene patrí snehová biela, elegantná čierna, ale aj podlahy s výrazným nádychom do žlta či červena. Siahnuť môžete aj po vzoroch, ktoré si zaručene všimne každý, kto vojde do miestnosti. 

 2. Prírodné materiály: Ďalším populárnym trendom sú prírodné materiály. Radíme sem napríklad drevo, kameň a keramiku. Laminátové alebo vinylové podlahy sú stále tou najekonomickejšou voľbou, no pokiaľ vám to rozpočet dovolí, vyskúšajte kombináciu prírodných materiálov. Okrem moderného vzhľadu získate aj maximálnu odolnosť a prvotriednu kvalitu. Takáto podlaha vám pri správnej starostlivosti vydrží celé roky. 

 3. Monochromatický vzhľad: Pre tých, ktorí uprednostňujú minimalistickejšiu estetiku je monochromatický vzhľad v roku 2023 stále na prvých priečkach. Vďaka monochormatickému vzhľadu okamžite vytvorite čistý, uhladený a jemný priestor a akákoľvek izba bude okamžite pôsobiť elegantne a luxusne.

 4. Kombinované vzory: Vyskúšať môžete aj kombinovanie vzorov na podlahách so vzormi na vašom nábytku alebo stene. Využiť môžete výraznejšiu textúru dreva, laminátu alebo vinylu či výrazné vzory na keramikej dlažbe. Podlahy doplnené o nábytok s prúžkami, kruhmi, alebo inými vzormi, budú vyzerať naozaj božsky. Pri kombinovaní si však dajte pozor na to, aby priestor nepôsobil chaoticky a preplnene. Zvoľte neutrálne farby a menej výrazné doplnky. 

 

Podlaha z našej ponuky

Hľadáte štýlovú podlahu, ktorá je IN v roku 2023 a z módy nevyjde ani o niekoľko rokov? Vyberte si z našej ponuky. Náš široký sortiment podláh sa nezameriava iba na dizajn a štýl. Dôraz kladieme aj na prevedenie a kvalitu. V našom profuktovom portfóliu nájdete: 

  • laminátové podlahy
  • drevené podlahy
  • vinylové podlahy
  • keramickú dlažbu 
  • PVC podlahy 

Ku každej podlahe máme k dispozícii doplnky, ako sú lišty, rohy, spojky, ukončovacie spoje a, samozrejme, podložky pod podlahy, ktoré vám zabezpečia maximálnu odolnosť podlahy a zjednodušia pokládku. Vyberte si online alebo navštívte náš showroom v Bratislave na Starej Vajnorskej 11 v Golden City, kde vám veľmi radi poradíme.