Ako vybrať podlahu do detskej izby?

Dizajnovanie detskej izby je veľká vec. Pre svojich najmenších chcete, samozrejme, to najlepšie, a rovnako, ako aj pri iných miestnostiach, aj tu začínate od podlahy. Ako vybrať správny typ, ktorý perfektne zapasuje do vašej detskej izby? 

Pri výbere podlahy do detskej izby by ste mali myslieť na: 

1. atmosféru miestnosti

2. veľkosť priestoru

3. farbu a štýl ostatného zariadenie

4. materiál, ktorý preferuje

5. doplnky podlahy (napr. koberec)

Prvý dojem je najdôležitejší

Odtieň a dizajn podlahy dotvára celkovú atmosféru v miestnosti, ktorú si okamžite každý všimne už pri vstupe. Do malých priestorov sú vhdoné svetlejšie odtiene, ktoré zjemnia a opticky zväčšia priestor. Pokiaľ máte priestrannú detskú izbu, nebojte sa tmavších farieb. Tie hravo zladíte s pastelovým, zemitým alebo neutrálnym zariadením. 

 

Kombinácia s nábytkom 

Podlaha by mala ladiť so zariadením, ktoré sa nachádza v miestnosti. V praxi neexistujú žiadne konkrétne pavidlá ladenia - pokiaľ nemáte podlahu v nijakej výraznej a netradičnej farbe (napr žltá alebo červená), nemusíte sa kombinovania obávať. Tmavú podlahu však nekombinujte s tmavým nábytkom, prvky by v takom prípade vôbec nevynikli. 

Správny materiál je základ

Do detskej izby si môžete vybrať naozaj čokoľvek. Niekto preferuje naturálne drevené parkety, iný zasa moderné laminátové podlahy. Vhodnou alternatívou je aj vinyl, ktorý je vodeodolný a pri chôdzi mäkší ako drevo a laminát. Viac informácií o jednotlivých podlahách, ich vlastnostiach, výhodách a nevýhodách sa dočítate v tomto článku.

 

Doplnky

Pokiaľ plánujete na podlahu umiestniť koberec alebo podložku, dbajte na to, aby sa farebne, materiálovo a dizajnovo nebili. Tieto doplnky sú uložené priamo na podlahe, preto bude prípadný nesúlad naozaj výrazný.