Ako si vybrať podlahu do malých priestorov?

Pri výbere podlahy musíte zvážiť mnoho faktorov. Jedným z nich je aj veľkosť miestnosti. Kúpa totiž môže byť v prípade menších izieb troška náročnejšia. Ako si správne vybrať podlahu, ktorá bude položená v malom priestore? 

 

Zamerajte sa na nasledujúce faktory: 

 

  • materiál podlahy
  • farba podlahy
  • dekor podlahy
  • veľkosť lamiel/dlaždíc
  • kombinácia so zariadením

Materiál podlahy

V menších priestoroch oceníte vinyl, laminát, drevo, ale aj keramické dlaždice. Váš výber by sa mal odvíjať od toho, kde bude podlaha umiestnená. Nie každý materiál je vhodný do každej izby, preto pokiaľ zvažujete novú podlahu do náročnejších izieb, poraďte sa s predajcom. 

 

Farba a dekor podlahy

To, ako podlaha vyzerá, je v prípade malých priestorov nesmierne dôležité. Odtieň a dekor podlahy by sa mal odvíjať od vašich preferencií, no musíte myslieť aj na to, ako to pôsobí na celkovú atmosféru v priestore. Príliš tmavé typy podláh dokážu totiž miestnosť stmaviť a opticky zmenšiť. 

Veľkosť lamiel alebo dlaždíc

Do menších priestorov odporúčame zvoliť menšie lamely alebo dlaždice. Veľkofromátové dlaždice viac vyniknú vo veľkých priestranných izbách, kde budú pôsobiť honosnejšie. 

 

Kombinácia s ostatným nábytkom v miestnosti

Kombinácia s ostatným zariadením v miestnosti je takisto veľmi dôležitá. Zvoliť môžete miestnosť v jednej farbe alebo sa snažiť o vytvorenie kontrastu. Ak si však predsa len vyberiete tmavšiu podlahu, nepridávajte tmavý nábytok. Zosvetlite miestnosť kontrastnejším zariadením a tá bude okamžite pôsobiť útulnejšie a príjemnejšie. Navštívte náš showroom

Pokiaľ hľadáte dokonalú podlahu alebo potrebujete poradiť, navštívte náš showroom v Bratislave v obchodnom centre Golden City. V našej ponuke nájdete široký výber laminátových podláh, vinylových podláh, drevených podláh a interiérových alebo exteriérových dlaždíc. Rôzne farby a dizajny vám zaručia, že si určite vyberiete.