Jednoduchá inštalácia laminátovej podlahy s click systémom

Pri inštalovaní podlahy z laminátu máte dve možnosti. Buď to necháte na odborníkov alebo sa môžete do tohto procesu pustiť sami. Bežne sa odporúča prenechať inštalovanie laminátovej podlahy profesionálom, pokiaľ ste zručný domáci kutil, nemal by to byť pre vás žiadny problém. Špeciálne vtedy, ak ste si vybrali laminátovú podlahu s moderným click systémom. 

pexels-pixabay-276724

Pripravili sme pre vás návod, ktorý vám pomôže pri inštalovaní tohto typu laminátovej podlahy. Kvalitný laminát nájdete aj na našej stránke, kde na vás čaká množstvo farieb a dizajnov. 

1. Skontrolujte materiál

Každú jednu časť laminátovej podlahy, ktorú chcete použiť, dôkladne skontrolujte. Kontrola sa odporúča prevádzať za denného svetla, kedy sú nedostatky najviditeľnejšie. Výrazne poškodené časti v žiadnom prípade nepoužívajte. Ak si nie ste nejakou časťou podlahy istý, pre istotu ju z inštalácie vylúčte.

2. Aklimatizácia materiálu

Materiál, ktorý plánujete použiť, skladujte minimálne 48 hodín v rovnakých podmienkach, aké má miestnosť určená na inštaláciu.

3. Upravte povrch

Pred tým, ako sa pustíte do inštalovania podlahy, prekontrolujte a upravte povrch. Na podklade sa nesmú nachádzať žiadne výraznejšie nerovnosti. Ak nejaké nájdete, vyrovnajte ich stierkovými hmotami. Povrch nemôže byť ani mokrý, vlhký, ani nijak inak zašpinený.

4. Pridajte izolačnú podložku

Ak ste starostlivo skontrolovali povrch, pridajte izolačnú podložku, ktorá znižuje hluk z okolie a tlmí zvuky pri náraze.

5. Inštalácia laminátovej podlahy s click systémom

Laminátová podlaha, ktorá je vybavená jednoduchým click systémom, sa inštaluje priamo na podklad. Na inštaláciu laminátovej podlahy nepotrebujete lepidlo, dosky jednoducho zakliknete do seba. Tento spôsob sa vyznačuje rýchlosťou, bezpečnosťou a pevnosťou. 

6. Po pokládke podlahy


Medzi podlahou a stenou sa nechávajú malé medzery.  Podlaha totiž reaguje na zmeny teploty a vlhkosti, čo môže mať za následok zmeny. Medzery zakryjete okrajovými lištami, ktoré namontujete na stenu. Pridajte rohy, zakončenia a spojky.