Aké podlahy sú vhodné na podlahové kúrenie?

 Hľadáte podlahu, ktorá je vhodná na podlahové kúrenie? Prečítajte si naše tipy.

 Podlahové kúrenie je momentálne veľmi populárnou voľbou, ktorú využíva množstvo domácností. Ak ste sa aj vy rozhodli pre podlahové vykurovanie, prečítajte si, ako si vybrať správny typ podlahy.

Čo zvážiť pri výbere podlahy na podlahové kúrenie

Najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje to, či je alebo nie je podlaha vhodná na podlahové kúrenie, je tepelný odpor, resp. tepelná vodivosť materiálu.

Tepelný odpor (jednotka: m² K/W) je odpor konštrukčného prvku voči prestupu tepla. Čím väčšia je táto hodnota, tým lepšie sú izolačné vlastnosti. Aby sa nezhoršil vykurovací výkon, tepelný odpor podlahovej konštrukcie (plocha podlahy + izolačná podložka) by nemal byť väčší ako 0,15 m² K/W pri inštalácii podlahy na teplovodnom podlahovom vykurovaní.

Podlaha vhodná na podlahové kúrenie

Aká podlaha je teda najvhodnejšia na podlahové kúrenie? Najlepšiu tepelnú vodivosť poskytuje keramická dlažba a kamenná dlažba. Vo všeobecnosti však môžete na podlahové kúrenie použiť tieto typy podlahy:

 

  • Keramická dlažba
  • Kamenná dlažba
  • Laminátové podlahy
  • Vinylové podlahy
  • Koberce
  • Kompozitné podlahy

 

Podložka na podlahové kúrenie

Rovnako dôležitý je aj výber podložky na podlahové kúrenie. V našej ponuke nájdete rôzne typy podložiek pod podlahy, ktoré sú vhodná na podlahové kúrenie. Vybrať si môžete v závislosti od toho, akú podlahu plánujete položiť.

Podlaha na podlahové kúrenie z našej ponuky

Vyberte si kvalitnú podlahu na podlahové kúrenie z našej ponuky. V našom produktorom portfóliu nájdete keramickú dlažbu, laminátové podlahy, vinylové podlahy a kompozitné podlahy rôznych farieb a dekorov, z ktorých si zaručene vyberiete. Náš showroom so vzorkami nájdete na Starej Vajnorskej 11 v Bratislave.