Rozdiel medzi LVT a SPC podlahami

Rozdiel medzi LVT a SPC podlahami

 

 

Viete, aký je rozdiel medzi LVT a SPC pdolahami? Zistite, ako ich jednoducho rozoznať.

 lvt spc podlaha

Vinylové podlahy sú momentálne obrovským trendom. Kvôli svojim skvelým vlastnostiam sú vhodné do akejkoľvek miestnosti v dome alebo v byte. Na trhu však nájdete obrovské množstvo vinylov. Každý typ má svoje špecifiká, podľa ktorých ich môžete rozpoznať. V čom sa líšia dva najobľúbenejšie - LVT a SPC?

Čo je to LVT podlaha?

LVT je skratka pre Luxury Vinyl Tiles. Je tradičnou vinylovou podlahou, ktorá je na trhu už celé roky. Je zložená z klasického PVC jadra, vďaka ktorému je ohybná a mäkká. Je vhodná do akéjkoľvek miestnosti v dome alebo v byte, vrátane kuchyne a kúpeľne.

Čo je to SPC podlaha?

Skratkou SPC označujeme Stone Plastic Composite. Tento typ podlahy je vyrobený z kompozitného plastu, vďaka čomu má pevnú konštrukciu a je menej pružný. Patrí medzi obľúbené materiály aj do náročnejších miestností, v ktorých sa zdržuje vlhkosť.

Porovnanie LVT a SPC

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že LVT a SPC sa žiadnym spôsobom nelíšia, rozdiely medzi nimi sú. Ako sa od seba odlišujú a v čom sú takmer rovnaké?

Hrúbka dosiek

Zatiaľ, čo LVT dosky sú hrubé približne 4 mm a menej, SPC dosky nájdete hrúbkach od 4 mm do 6 mm.

Trieda záťaže

LVT podlahy sú ohybnejšie, preto pri väčšej záťaži nemusia poskytovať dostatočnú stabilitu. SPC podlahy majú pevnejšie jadro a poskytujú dostatočnú stabilitu.

Vzhľad

Vzhľad SPC a LVT je veľmi podobný. Tlačený dizajn sa neustále zlepšuje, preto môžete v oboch prípadoch počítať s kvalitným prevedením. V niektorých prípadoch však môže SPC pôsobiť realistickejšie a mať výraznejšiu štruktúru.

Inštalácia

Na trhu nájdete tradičné LVT podlahy, ktoré na povrch pripevníte za pomoci špeciálneho lepidla. Na novšie prevedenia už lepidlo nepotrebujete. Podlahu nainštalujete za pomoci jednoduchého click systému. Montáž SPC podláh je takisto postavená na click systéme.

Cena

V oboch prípadoch platí, že cena je priamo úmerná kvalite. SPC podlahy ponúkajú maximálnu kvalitu, 100% odolnosť a prvotriedny dizajn. Ich cena je teda aj troška vyššia ako v prípade LVT podláh.