3 typy drevenej podlahy

Rozhodli ste sa, že si do svojho bytu či domu zaobstaráte drevenému podlahu? Pri kúpe by ste mali zvážiť nielen značku, hrúbku a dizajn, ale aj typ. Aké typy drevenej podlahy poznáme a aké sú medzi nimi rozdiely? 

 

Typy drevenej podlahy

 

2-vrstvová drevená podlaha

 Dvojvrstvové drevené podlahy sa skladajú z dvoch vrstiev. Prvá vrstva slúži na dosiahnutie stálosti objemu. Je vyrobená spravidla zo smrekového alebo dubového dreva. Na vrchu sa nachádza nášľapná vrstva. 

3 vrstvová drevená podlaha

Už ako napovedá jej názov, trojvrstvová drevená podlaha je zložená z 3 vrstiev. Najspodnejšia je príťahová vrstva, ktorá spolu so strednou vrstvou slúži na dosiahnutie objemovej stálosti. Stredná vrstva je priečne uložená a je vyrobená zo smrekového masívu. Najvrchnejšia nášľapná vrstva je vyrobená z masívu. 

 

Masívna drevená podlaha

Posledným typom je masívna drevená podlaha. Je vyrobená z jedého kusu masívnej dosky a na jej inštaláciu sa nepoužívajú klince - lepí sa celološne. Povrch masívnych drevených podláh môže byť olejovaný, lakovaný alebo surový. 

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek typ, drevené podlahy sú skvelou kúpou do vašej spálne, chodby, detskej alebo obývacej izby. Medzi TOP vlastnosti drevených podláh patrí: 

  • dlhá životnosť
  • vysoká odolnosť 
  • príjemný pocit pri chôdzi 
  • udržiavanie tepla v miestnosti
  • naturálny vzhľad
  • prepracovaný dizajn 

Drevené podlahy z našej ponuky

Podlahy z dreva nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete 2-vrstvové drevené podlahy, 3-vrstvové drevené podlahy alebo masívne drevené podlahy - voľba je len na vás. Ak si chcete pozrieť vzorky, navštívte nás v obchodnom centre Golden City v Bratislave na Starej Vajnorskej.