Čo je podložka a aký je jej význam?

Čo je podložka pod podlahu a aký má význam

Vonku je zima a to je čas, kedy väčšina z nás trávi dlhé  zimné večery v teple domova, s knihou, dobrým filmom či v príjemnej spoločnosti. Samozrejme so šálkou chutného čaju či kávy. Pocit domova sa umocňuje práve v zimnom období. A teplo nás chráni, aby sme neochoreli. Teplý čaj, teplé ponožky či teplé papuče a k tomu teplá deka. To je neodmysliteľná súčasť dlhých zimných mesiacov.

Teplo v byte či dome sa dosahuje však rôznymi spôsobmi. Kvalitná podlaha je prostriedkom, ako dosahovať tepelný komfort svojho domova. Podľa toho, či je podlaha vinylová, laminátová či drevená, také sú aj jej tepelné vlastnosti. S tým prirodzene súvisia aj izolačné a zvukové vlastnosti. Neodmysliteľnou súčasťou podlahy je podložka pod podlahu, ktorá zvyšuje tepelno-izolačné kvality podlahy.

 

 Čo je vlastne podložka a závisí jej výber od typu podlahy? Možno povedať, že podložka je v podstate vrstva medzi podkladom, čo je zvyčajne betón, a novou podlahou. Z toho logicky vyplýva, že pred samotnou inštaláciou novej podlahy musíme položiť podložku. Je to jednoduchý proces, čo je však dôležité, je to, aký typ podlahy inštalujeme. Pod vinylovú podlahu kladieme podložku pod vinyl. Pod laminátovú podlahu kladieme podložku pod laminát. A pod drevenú podlahu kladieme podložku pod drevo. Podložky sú zvyčajne vyrobené z polystyrénu, polyetylénu, polyuretánu alebo korku, prípadne drevovlákna. Niekedy je podlaha dodávaná s integrovanou podložkou, zvyčajne však býva  samostatná.

 

 

 

Hlavné funkcie podložky:

  • zabezpečovať tepelnú izoláciu pomocou izolačného materiálu
  • poskytovať stabilitu podlahy
  • brániť prenikaniu vlhkosti a prachu
  • odhlučniť priestor
  • minimalizovať dutý zvuk spôsobený chôdzou
  • odolávať vysokej záťaži
  • vytvoriť tiché príjemné prostredie
  • zvyšovať celkovú životnosť  podlahy

V ponuke nášho e-shopu je niekoľko druhov podložiek. Je to podložka pod plávajúcu podlahu s ochranou proti vlhkosti, podložka pod vinyl-sivá, podložka z drevených vláken, podložka pod plávajúcu podlahu PE, podložka pod drevenú podlahu. Podložky sa vyrábajú v rôznej hrúbke, od 2 mm po 7 mm. Je len na Vás, pre aký typ podložky sa rozhodnete.

 

 

 Viac informácii nájdete na našej internetovej stránke www.at-obklad.sk.