Starostlivosť o vodeodolné laminátové podlahy

Vodeodolný laminát je momentálne veľmi populárny typ podlahy, ktorý môžete umiestniť do akejkoľvek miestnosti. Vďaka 100% vodeodolnosti perfektne zapasuje do kuchyne alebo kúpeľne, no hodí sa aj do chodby, spálne, obývacej izby alebo detskej izby. 

Vodeodolný laminát nájdete aj v našej ponuke, a to pod značkou Berry Alloc. V našom produktovom portfóliu nájdete svetlé aj tmavé odtiene so zaujímavým dekorom. 

 

Ako sa starať o vodeodolné laminátové podlahy? 

Laminátové podlahy, ktoré sú 100% vodeodolné, sú jednoduché na údržbu. Nenarobíte sa pri každodennom čistení, ani v prípade hĺbkovej údržby. Prečítajte si naše tipy, vďaka ktorým bude starostlivosť úplne bezproblémová a vaša vodeodolná laminátová podlaha vydrží čo najdlhšie. 

 

Denné čistenie vodedolnej laminátovej podlahy

 

Nečistoty z laminátovej podlahy odstráňte za pomoci metly či vlhkého mopu. Na rozdiel od klasických laminátových podláh sa v tomto prípade nemusíte obávať ani vtedy, ak sa na podlahe ocitne mláka vody. Vodeodolná podlaha sa nepoškodí. 

 

Hĺbkové čistenie vodeodolnej laminátovej podlahy

Ako aj pri iných typoch podláh, aj pri vodeodolnom lamináte je nutné príležitostné hĺbkové čistenie. Odolnejšie nečistoty odstránite vďaka prípravkom na podlahy. Ak si chcete byť istý, že sa laminát nepoškodí, vyberte si prípravok, ktorý je určený presne na vami vybraný materiál. V žiadnom prípade nepoužívajte agresívne prípravky a rozpúšťadlá, ktoré by mohli podlahu poškodiť. 

Poškodená vodeodolná laminátová podlaha

Inštalácia vodeodolnej laminátovej podlahy z našej ponuky prebieha za pomoci click systému. Tento spôsob inštalácie je veľmi jednoduchý a click systém oceníte aj v prípade, že potrebujete podlahu vymeniť. Jednotlivé lamely od seba jednoducho odkliknete a na povrch položíte novú laminátovú podlahu. Ak sa vám jedna lamela poškodí, nemusíte sa hneď obzerať po novej podlahe. Vymeniť môžete iba jednu poškodenú lamelu za novú. 

Vzorky vodeodolnej laminátovej podlahy Berry Alloc

Máte záujem o vzorky vodeodolnej laminátovej podlahy od značky Berry Alloc? Navštívte náš showroom v Bratislave, kde vám ochotne pomôžeme s výberom. Okrem vodeodolného laminátu na vás čaká vinyl, keramická dlažba, drevené podlahy, ale aj doplnky k jednotlivým typom podláh.