Poškodená podlaha v detskej izbe: Ako postupovať?

Poškodená laminátová, vinylová alebo drevená podlaha v detskej izbe nie je nič nezvyčajné. Deti sa hrajú, sedia, kreslia si na podlahe a tá dostáva poriadne zabrať. Ako sa s poškodeniami vysporiadať? 

 

Ešte predtým si však povieme, aké poškodenia môžu na podlahe nastať. Najčastejšie sa stretnete s týmito problémami: 

  • šmuhy na podlahe
  • škvrny na podlahe
  • odretá podlaha
  • zlomená časť lamely
  • vydutá podlaha

Ako si poradiť s poškodenou podlahou? 

Snažte sa zabrániť vzniku problému

Snažte sa o záchranu podlahy ešte predtým, ako samotný problém vznikne. Ak viete, že sa bude vaše dieťa pravidelne hrávať na podlahe, umiestnite na ňu koberec alebo podložku. Týmto spôsobom vytvoríte pre dieťa maximálne pohodlie a vaša podlaha bude pekne v bezpečí. Nezabudnite ani na ochranné prostriedky, ktoré môžu predlžiť životnosť vašej podlahy. Pri výbere dbajte vždy na to, aby ste si vybrali prípravok, ktorý je vhodný na materiál vašej podlahy. 

 

Pravidelná údržba 

Škvrny či šmuhy odstránite pri pravidelnom čistení. Vo väčšine prípadoch vám postačí metla, voda a mop, no ak si to situácia vyžaduje, môžete pridať aj čistiaci prostriedok. Na žiadny materiál však nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky alebo silné riedidlá, ktoré by mohli poškodiť povrchovú vrstvu alebo celú podlahu. 

Jednoduchá výmena podlahy

Ak sa vám nenávratne poškodila jedna časť podlahy a vy uvažujete o výmene, nemusíte automaticky odstrániť celú starú podlahu a následne inštalovať novú. Pokiaľ máte v detskej izbe podlahu s click systémom, jednoducho vymeníte iba poškodenú lamelu. 

Ak sa inak nedá – zakryte

Podlaha je výrazne poškodená a výmena pre vás nie je možná? V takomto prípade si jednoducho poradíte presunutím nábytku či pridaním koberca. Na poškodené miesto môžete umiestniť skrinku, kvetináč, koberec alebo príručný stolík a poškodenie tak nebude vôbec viditeľné.