Ako vybrať podlahu do kúpeľne?

Ako vybrať podlahu do kúpeľne?

 

 kupelna

 

 

Hľadáte podlahu do kúpeľne? Prečítajte si, ako si správne vybrať.

 

Kúpeľňa je jednou z najnáročnejších miestností v byte alebo v dome a prináša so sebou obrovskú výzvu. Pri zariaďovaní musíte totiž myslieť nielen na funkčnosť a dizajn, ale najmä na správny výber materiálu podlahy.

 

V kúpeľni sa zdržuje obrovské percento vlhkosti, ktorá vie pri zle zvolenej podlahe narobiť poriadnu šarapatu. Niektoré materiály môžu po navlhnutí splesnivieť, iné sa môžu vyduť alebo inak poškodiť. Aká podlaha je teda najvhodnejšia?

 

Keramická dlažba

Číslom jedna už roky ostáva keramická dlažba. Elegantná a nadčasová klasika so sebou prináša množstvo výhod. Je maximálne odolná voči vlhkosti, nenáročná na údržbu a nájdete ju v rôznych farbách, dizajnoch a prevedeniach.

Náš TIP: Zaujímavou voľbou do kúpeľne je napríklad interiérová keramická dlažba Lola od firmy Libelle Trading.

Vinylové podlahy

Vinyl stúpa na popularite každým rokom, a práve kúpeľne sú pre neho dokonale vhodným miestom. Vinylové podlahy sú odolné voči vode a hravo si poradia s vlhkosťou. Dokáže veľmi dôveryhodne kopírovať iné materiály, napríklad drevo. V kúpeľni tak môžete mať dubový dekor bez toho, aby ste sa báli, že vám o pár dní navlhne a zmení svoj tvar.

Liate podlahy

Exkluzívne liate podlahy sú vhodné do luxusných domácností. Ponúkajú prvotriedny dizajn a nadčasové prevedenie. Spĺňajú všetky predpoklady dokonalej kúpeľne - štýlovosť, funkčnosť, vodeodolnosť a jednoduché kombinovanie. Vybrať si môžete napríklad cementové, polyuretánové alebo živicové podlahy. Svojimi vlastnosťami sa od seba mierne líšia, no spôsob aplikácie je rovnaký.