Extravagatná interiérová podlaha, ktorú si zamilujete

Nie je nič zlé na tom držať sa niekoľkoročnej overenej klasiky. Rovnako však neurobíte žiadnu chybu s tým, ak sa rozhodnete pre niečo iné a extravagantné.

 

Každý z nás má iný štýl a iné názory na to, čo je estetické a čo nie. To, čo máme spoločné, je však príležitostný pocit, že našej izbe niečo chýba. Niekedy máme riešenie priamo na dosah, presnejšie povedané, pod nohami. Ak chcete svoju miestnosť oživiť niečím výnimočným, zvoliť môžete netradičnú podlahu.

 

 

Aké typy výrazných podláh sú teraz IN a ako ich čo najlepšie skombinovať? Poďme sa na to pozrieť!

 

Drevená keramická dlažba

Keramická dlažba s dreveným dekorom je momentálne hitom číslo jedna. Stále disponuje vlastnosťami keramiky, takže má obrovské množstvo výhod. Umiestniť ju môžete aj do náročnejších priestorov, v ktorých by sa klasická drevená podlaha len trápila. Drevenú keramickú dlažbu hravo položíte do kuchyne či kúpeľne. Jej výhodou je, že sa dá kombinovať naozaj s čímkoľvek – stačí si len vybrať vhodný odtieň.

 

Vzorovaná podlaha

Nebojíte sa experimentovať? Potom je vzorovaná podlaha pre vás to pravé. Okamžite oživí priestor a dá mu špeciálny, až extravagantný šmrc. Pri výbere nábytku a doplnkov postupujte opatrne a vsaďte skôr na jednoduchšie kúsky. V opačnom prípade by vaša izba pôsobila až príliš prekombinovane.

Čierna podlaha

Čierno-čierna podlaha je tajomná a maximálne elegantná. Je vhodná do veľkých priestorov, ktorým tmavá farba vôbec neublíži. Perfektne vynikne v kombinácii so svetlým (napríklad krémovým, béžovým či svetlohnedým) nábytkom. Vynímať sa na nej bude napríklad bielo-hnedá kožušina, ktorú môžete umiestniť namiesto koberca.

 

Biela podlaha

Biela podlaha perfektne zapasuje aj do malých miestností. Opticky rozšíri priestor, zjemní ho a dodá mu pozitívnu energiu. Bielu podlahu kombinujte so sivým, antracitovým alebo tmavohnedým nábytkom. Vybrať si môžete aj z celej škály pastelových alebo sýtych farieb – od staroružovej až po krvavočervenú.