Starostlivosť o drevené parkety

Drevené parkety sú skvelá investícia na niekoľko rokov. Pokiaľ im venujete náležitú starostlivosť vydržia krásne a odolné celé veky. Ako teda drevo udržiavať? Čomu sa vyhnúť a čo, práve naopak, nevynechať? Prečítajte si naše tipy, ktoré ocenia všetci majitelia drevených podláh.

Každodenná údržba drevenej podlahy

Tak, ako iné časti domu alebo bytu, ani podlaha sa nezaobíde bez bežnej údržby. Špeciálne v prípade drevených podláh je dôležité dbať na každodennú starostlivosť, ktorá maximálne predĺži ich životnosť.

Podlahy by ste mali pravidelne udržiavať od prachu a iných nečistôt. Snažte sa ich však namáčať čo najmenej. Škrabance obmedzíte tak, že nebudete po podlahe chodiť v topánkach alebo lodičkách. Pokiaľ máte drevenú podlahu vo vstupnej hale, dajte pred dvere rohožku. Podlahu môžete kedykoľvek povysávať alebo pozametať a v nutnom prípade pretrieť vyžmýkanou handrou. 

Hĺbkové čistenie drevenej podlahy

Objavili sa na vašej drevenej podlahe nepoddajné nečistoty? Aj starostlivým majiteľom sa sem-tam stane, že sa na parketách objaví šmuha alebo škvrna. Čierne šmuhy od topánok, olejové škvrny a zbytky čokolády najrýchlejšie odstránite za pomoci technického benzínu.

Zbytkov rúžu či nečakaných umeleckých diel vašich ratolestí sa zbavíte za pomoci liehu zriedeného s vodou v pomere 1:1. 

Čo NEROBIŤ?

Ak chcete, aby vaša podlaha vydržala pekná čo najdlhšie, vyhnite sa týmto činnostiam:

  1. Nechoďte po podlahe v špinavých topánkach.
  2. Nepoužívajte agresívne prípravky.
  3. Nechoďte po podlahe v opätkoch.
  4. Nepoužívajte nepriedušné rohožky.
  5. Vyhnite sa kobercom s gumenou stranou.
  6. Uistite sa, že vaši domáci miláčikovia nemajú ako poškodiť podlahu.