Ako vybrať podlahovú lištu?

Neoddeliteľnou súčasťou výmeny podlahy sú podlahové lišty. V obchodoch sa stretnete s rôznymi typmi líšt, ktoré sa odlišujú farbou, tvarom, ale aj využitím. Ako si správne vybrať vhodný typ? 

 

Typy podlahových líšt

Soklové lišty

Soklové lišty slúžia na prirodzený prechod medzi podlahou a stenou. Zakrývajú nedokonalosti, drobné medzery a štrbiny. Do niektorých typov dokážete schovať káble. Majú aj ochrannú funkciu - udržujú vašu podlahu v bezpečí pred poškodením zo strany od steny. Vybrať si môžete napríklad drevené lišty, plastové lišty alebo lišty z MDF.

Schodové lišty

Schodové lišty sa používajú na hrany schodov. Znižujú riziko vážneho úrazu a využijete ich aj vtedy, ak chcete schody zakryť kobercom.

Prechodové lišty

Prechodové lišty bývajú vyrobené z hliníka a slúžia na vyrovnanie nerovností a dokážu hravo skryť nie veľmi vydarený prechod. Vybrať si môžete farbu, ktorá bude korešpondovať s vašim dizajnom alebo zvoliť neutrálnu bronzovú, striebornú alebo zlatú variantu.

Rohové lišty

Rohové lišty sú vhodné do akýchkoľvek rohov. Perfektne vám poslúžia medzi dvoma múrmi alebo múrom a kuchynskou linkou. Zabránia tomu, aby sa voda dostala do škáry medzi dvoma objektmi.

 living-room-couch-interior-room-584399

Pred kúpou podlahových líšt sa teda poriadne zamyslite nad tým, aký typ potrebujete. Následne vyberte vhodný dizajn, ktorý bude pôsobiť prirodzene a nebude v miestnosti prekážať.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie