Ako správne umiestniť podložku pod laminátovú podlahu

Podložka pod podlahu je neoddeliteľnou súčasťou inštalácie laminátovej podlahy. Poďme sa pozrieť na jej výhody a na to, ako ju správne umiestniť. 

 

Výhody podložky pod laminátovú podlahu 

 

Medzi najväčšie výhody patrí:

  • predlžuje životnosť laminátovej podlahy
  • chráni podlahu pred poškodením
  • zlepšuje pocit pri chôdzi
  • izoluje zvuk 
  • vyrovná mierne nerovnostiAko inštalovať podložku pod podlahu z našej ponuky? 

 

V našej ponuke nájdete tri najpredávanejšie podložky pod laminátovú podlahu. 

  • Penová podložka pod podlahu
  • Strieborná podložka pod podlahu
  • Zlatá podložka pod podlahu 

 

Podložky sa od seba líšia cenou a vlastnosťami, a aj ich inštalácia je mierne rozdielna. 

Penová podložka pod plávajúcu podlahu

 

Penová podložka pod laminátovú podlahu patrí medzi najlacnejšiu alternatívu, nie je však vhodná na podlahové kúrenie. Inštalujete ju pred položením samotnej podlahy. Obe strany podložky sú rovnaké, preto je jedno, ktorá strana bude na povrchu, a ktorá otočená smerom k podlahe. Jednotlivé časti podložky môžete o seba spojiť páskou, vďaka čomu zaručíte väčšiu stabilitu. 

 

Strieborná podložka pod plávajúcu podlahu 

 

Strieborná podložka pod podlahu je stredná cesta medzi cenou a kvalitou. Obsahuje integrovanú ochranu proti vlhkosti – ALU parozábranu. Môžete ju hravo kombinovať s podlahovým kúrením. Podložka takisto inštalujeme pred položením podlahy. V tomto prípade je však každá strana podložky iná. Podložku nainštalujete striebornou časťou nahor, aby parozábrana splnila svoj účinok. 

 

Zlatá podložka pod plávajúcu podlahu

Zlatá podložka pod laminátovú podlahu je skvelou voľbou, ktorá má hrúbku až 4 mm. Je takisto skvelá v kombinácii s podlahovým kúrením a dokonale tlmí zvuk. Obsahuje ochranu proti vlhkosti – ALU parozábranu. Takisto, ako v prípade striebornej podložky, aj pri inštalácii zlatej podložky pod podlahu postupujete tak, že zlatú časť umiestnite fóliovanou stranou navrch. Na ňu následne uložíte laminátovú podlahu. 

Ako si správne vybrať? 

Pri výbere podložky myslite na to, čo od podložky očakávate. Pokiaľ vás zaujíma najmä nízka cena, vyberte si penovú podložku pod laminátovú podlahu. Strieborná a zlatá podložka je vhodná aj pre podlahové kúrenie a obsahuje ALU parozábranu. Má lepšie vlastnosti v tlmení hluku a ešte viac zlepšuje komfort pri chôdzi.