Povieme vám, ako zladiť dvere a podlahu

Pri výbere podlahy dbáme aj na estetickú stránku. Podlaha musí korešpondovať s výberom bytového zariadenia a nesmie pôsobiť preplnene alebo rušivo. 

Myslieť musíte aj na veľkosť miestnosti. Tmavé podlahy opticky zmenšia priestor, no pridajú mu eleganciu. Svetlé zasa presvetlia a zjemnia izbu. To však nie je všetko, čo by ste mali pri ladení podlahy zvážiť. Dôležité je aj to, aby podlaha ladila s dverami. 

A ako to docieliť? Prečítajte si našich 5 tipov, ktoré vám s kombinovaním podlahy pomôžu. 

 

1. Tón v tóne

Podlahu a dvere veľmi rýchlo nakombinujete tak, že zvolíte rovnaké alebo podobné odtiene. Mnoho výrobcov ponúka sady – dvere, ktoré majú farbu totožnú s podlahami. V tomto prípade však zvoľte vhodné doplnky a dajte si pozor na to, aby celkový dojem nebol príliš jednoliaty. 

 

2. Kontrastné odtiene 

Kombinovanie podlahy automaticky neznamená iba rovnaké farby. Zvoliť môžete aj kontrastné odtiene, vďaka čomu bude vaša izba pôsobiť zaujímavo a moderne. Napríklad biele dvere s výrazným lakovaným povrchom perfektne zapasujú k tmavým podlahám. 

3. Vhodný dekor

Chcete mať podlahu a dvere v rovnakom dekore? V tomto prípade zvoľte podlahu, ktorá je o odtieň tmavšia alebo svetlejšia ako dvere.Ak by ste siahli po rovnakom odtieni, dvere a podlaha by príliš splývali. 

 

4. Nie len drevo

Tak, ako podlaha, ani dvere nie sú iba drevo a drevotrieska. Zaujímavý efekt vytvoríte napríklad za pomoci podláh s kamenným dizajnom a sklenenými dverami. 

 

5. Nezabúdajte na detaily

Ak chcete vašu izbu troška oživiť, vyberte si dvere so zaujímavými detailami, ktoré vytvoria úplne inú atmosféru. Zvoliť môžete napríklad rovnakú farbu dvier a podlahy, a celkový efekt ozvláštniť netradičným kovaním. 

 

Základné pravidlá výberu dverí a podlahy: 

  • menej je niekedy viac 
  • nebojte sa výrazných odtieňov
  • myslite aj na ostatný nábytok v miestnosti
  • nezabúdajte na kombináciu s oknami
  • zvoľte vhodné lišty k dverám a podlahe

Široký výber podláh do každej izby nájdete aj v našej ponuke. Vybrať si môžete laminátovú podlahu, vinylovú podlahu, drevenú podlahu alebo keramickú dlažbu. V prípade, že máte záujem o individuálnu cenovú ponuku, nás neváhajte kontaktovať.