Ako sa starať o laminátové podlahy?

Ako sa starať o laminátové podlahy?

 

 

Zvažujete laminátovú podlahu a zaujíma vás, ako sa o ňu starať? Prečítajte si tipy, ktoré vám pomôžu pri každodennej, ale aj výnimočnej údržbe.

 

Laminát je často prvou voľbou pri výbere materiálu podláh. Je vhodný do moderných domácností, ale aj do klasických príbytkov s dizajnovým nádychom. Dokáže sa veľmi rýchlo prispôsobiť vašim požiadavkám a vynikne s akýmkoľvek zariadením.

 

Ak aj vy zvažujete laminátové podlahy, určite vás zaujíma, ako sa o ne starať. Poďme sa pozrieť na tipy, ktoré vám údržbu laminátových podláh maximálne uľahčia.

 

Každodenná starostlivosť o laminátové podlahy

Každodenná starostlivosť o laminátové podlahy vám nezaberie viac, ako bežné upratovanie. Prachu sa okamžite zbavíte za pomoci vysávača alebo metly. Rozliatu polievku alebo nešikovne nesený čaj zasa veľmi rýchlo odstránite s mopom a čistiacim prostriedkom.

Čistenie šmúh

Na šmuhy od nábytku alebo od topánok vám stačí čistiaci prostriedok, prípadne acetón. Na suchú handru naneste väčšie množstvo vhodného prípravku a šmuhu niekoľkokrát pretrite. Ak máte dočinenia s tvrdohlavejšími šmuhami, použite acetón.

 

Farebné škvrny

Zaschnuté škvrny od vína, kávy či iného farebného nápoja alebo jedla, môžu spôsobiť, že sa laminátová podlaha mierne zafarbí. Ak si však na povrchu všimnete farbený fliačik, nezúfajte. Farebné škvrny z podlahy odstránite podobne ako šmuhy.

 

Zoberte si suchú handru a za pomoci čistiaceho prostriedku odstráňte škvrnu. Farebných škvŕn sa snažte zbaviť okamžite, aby ste minimalizovali nepríjemnosti.

Kontakt s vodou

Vyduté a deformované podlahy sú strašiakom domácnosti. Laminátové podlahy sú síce odolné voči vode, no nadmerná vlhkosť môže spôsobiť menšie ťažkosti.

 

Tento problém vznikne napríklad vtedy, ak počas búrky zabudnete zatvoriť okno alebo si nevšimnete, že vám na podlahu tečie voda z radiátora. Pokiaľ vaša laminátová podlaha príde do kontaktu s vodou, povrch okamžite vyčistite suchou handrou.

 

Náš tip: Pred použitím akéhokoľvek čistiaceho prípravku sa uistite, že je vhodný na laminátové povrchy. Niektoré prípravky si s laminátom nerozumejú a môžu narobiť viac škody, ako úžitku.