Vodeodolná laminátová podlaha: Aké sú jej výhody?

Medzi obľúbené typy podláh do náročnejších priestorov, ako napríklad kuchyňa alebo kúpeľňa, patria vinylové podlahy a keramická dlažba. Prvenstvo si vyslúži najmä vďaka vodeodolnosti, ktorá je v prípade týchto miestnosti nevyhnutná. Vedeli ste však, že vodeodolný môže byť aj laminát?

Vodeodolné laminátové podlahy sú takisto veľmi šťastná voľba. Vďaka inovatívnej povrchovej úprave sú maximálne odolné, a zaručia, že ich nepoškodí voda. Dôležitá je aj HDF doska, ktorá by mala byť čo najmenej nasiakavá. Na spodnej strane často nájdete aj vrstvu, ktorá zabezpečí, aby sa vlhkosť nedostala ani zospodu. 

lvt spc podlaha

Ako sa testuje vodeodolnosť laminátových podláh?

Každá značka podláh má svoje vlastné testy, vďaka ktorým sa určuje vodeodolnosť. Niektoré podlahy sú vodeodolné do určitého času (napríklad 12 hodín), iné sú 100% vodeodolné. Vodeodolnosť sa testuje napríklad ponorením podlahy do vody. Meria sa rozdiel v hrúbke, ktorý vznikne po nasiaknutí vodou.

Iné podlahy sa testujú v laboratóriách. Na materiál sú uložené rôzne mokré predmety, ktoré nájdete v domácnosti, na určitý počet hodín. Následne sa skontrolujú poškodenia, pukliny, vyduté časti a drážky.

Výhody vodeodolných laminátových podláh

  1. Životnosť podlahy sa zvyšuje.
  2. Povrchová úprava je naozaj kvalitná, čo predlžuje životnosť podlahy.
  3. Je možné ju umiestniť aj do náročnejších priestorov.
  4. Nemusíte sa báť kontaktu s vodou.
  5. V ponuke nájdete široký výber zaujímavých dizajnov.
  6. Údržba je rýchla a jednoduchá.

Aké vodeodolné podlahy si vybrať?

Pokiaľ neviete, aké vodeodolné podlahy si vybrať, pozrite si našu ponuku. Medzi laminátovými podlahami nájdete podlahy od značky Berry Alloc z kolekcie Ocean. 100% vodeodolná podlaha zapasuje do akéhokoľvek priestoru a zladíte ju s moderným, ale aj klasickým zariadením. Vybrať si môžete jemné svetlejšie prevedenia alebo tmavšie elegantné dizajny.

Zvážiť môžete napríklad: 

Vodeodolnú laminátovú podlahu Gyant Grey

1691_gyant-grey-ba-list

Vodeodolnú laminátovú podlahu Gyant Natural

1694_gyant-natural-ba-list

Vodeolnú laminátovú podlahu Pine Light

1697_pine-light-ba-list

Vodeodolnú laminátovú podlahu Retro Chic Light

1712_retro-chic-light-ba-list

Vodeodolnú laminátovú podlahu Teak Brown

1721_teak-brown-ba-list