Dôležité detaily, ktoré dotvárajú celok

Máte perfektne zariadenú izbu, no stále sa neviete zbaviť pocitu, že vám niečo chýba? Možno je problém práve v detailoch.

 Pri zariaďovaní izby sa snažíme sústrediť najmä na veľké a viditeľné veci. Vyberieme si vhodnú farbu steny, kúpime si vhodný materiál a odtieň podlahy a celkový dojem umocníme za pomoci správneho nábytku. To však nie je všetko, čo potrebujete na vytvorenie útulnej izby. Je veľmi dôležité zamerať sa aj na detaily, ktoré dotvárajú výsledný efekt.

Na čo je teda dôležité myslieť pri zariaďovaní miestnosti? Na tieto veci by ste rozhodne nemali zabudnúť.

Správny výber podložky pod podlahu

Podložka pod podlahu síce nezmení vizuálny efekt miestnosti, no vplýva na to, ako sa vám bude po podlahe chodiť. Vhodne vybraná podložka dokáže tlmiť zvuk krokov, izolovať teplo a predlžuje životnosť podlahy. 

Ak máte miestnosť s laminátovou alebo drevenou podlahou, vybrať si môžete našu prémiovú podložku Gold. Pre menej náročných máme pripravenú kvalitnú striebornú podložku a ekonomickú penovú podložku.

pexels-victoria-borodinova-1648771

Pod vinylovú podlahu musíte zvoliť úplne iný typ podložky. V našej ponuke nájdete sivú podložku pod vinyl, ktorá sa vyznačuje skvelými vlastnosťami. 

Podlahové lišty

Podlahové lišty vypĺňajú priestor medzi stenou a podlahou a slúžia na ich plynulý prechod. Okrem funkčného majú aj estetický význam. Dotvárajú celkovú atmosféru miestnosti a nemali by byť vôbec rušivé. Vybrať si môžete biele podlahové lišty alebo lišty, ktoré sú podobné dizajnu vašej podlahy.

 V ponuke nájdete podlahové lišty z rôznych materiálov. Zvoliť môžete napríklad drevené lišty, plastové lišty alebo MDF lišty

pexels-element-digital-1125136

Drevené podlahové lišty

Používajú sa najmä ako doplnok k dreveným parketám. Na výber máte množstvo hrúbok a profilov, vďaka čomu si zaručene prídete na svoje. 

MDF podlahové lišty

Sú jednou z najčastejších volieb. Vyznačujú sa univerzálnosťou, takže ich môžete hravo nakombinovať k akémukoľvek materiálu podlahy. Atraktívna je aj nižšia cena v porovnaní s drevenými lištami. 

Plastové podlahové lišty

Plast je takisto univerzálny materiál, ktorý vydrží aj vo vlhkejšom prostredí. Sú spravidla navrhnuté tak, že do nich môžete schovať väčšie množstvo káblov (3 ks).

Prechodové lišty

Vďaka prechodovým lištám hravo vyplníte medzery na podlahe. Vyriešia všetky problémy medzi dvoma typmi podláh a vyplnia nerovnosti. Vybrať si môžete prechodovú lištu v rovnakom dekore ako podlaha alebo zvoliť jednu z univerzálnych farieb - napríklad bronzovú alebo striebornú